Crna Gora ostvarila 85 odsto turističkog prometa iz 2019. godine

04.08.2021. 18:47
0
IZVOR: SRNA

Prema posljednjim podacima Nacionalne turističke organizacije /NTO/, u Crnoj Gori boravi oko 167.000 gostiju, što čini 85 odsto turističkog prometa iz 2019. godine.

Direktorica ove organizacije Ana Tripković Marković kaže da je ohrabrujuće to što su namjenski prihodi od turizma na nivou od 80 odsto u poređenju sa 2019. godinom.

Crna Gora, kako je rekla, ulazi u najjači špic turističke sezone. Prema posljednjim podacima od prošlog petka, kaže Markovićeva, Crna Gora je imala oko 167.000 gostiju.

To je otprilike 85 odsto turističkog prometa iz 2019. godine.

- Popunjenost hotelskog smještaja je 99 odsto u odnosu na 2019. godinu, a popunjenost privatnog smještaja je 83 odsto. Prema podacima stanja na dan, od petka je oko 38.000gostiju je boravilo u hotelima, dok je u privatnom smještaju popunjenost bila oko 120.000 gostiju - rekla je ona TV Novu M.

Najviše je gostiju iz regiona, među kojima prednjače turisti iz Srbije i BiH.

Govoreći o broju turista po opštinama, Markovićeva kaže da je u apsolutnim iznosima Budva ta koja najviše učestvuje u turističkom prometu.

- A prema podacima od prošlog petka, to je bilo oko 54.000, na drugom mjestu je Ulcinj sa 43.000, zatim Herceg Novi sa otprilike 31.000 turista - istakla je ona. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Vatra pod kontrolom, nema ugroženih kuća, najteže u Piperima i Kučima Vatra pod kontrolom, nema ugroženih kuća, najteže u Piperima i Kučima
Situacija teška, vojska na terenu Situacija teška, vojska na terenu
Požari u Crnoj Gori ne jenjavaju, kritično u Nikšiću Požari u Crnoj Gori ne jenjavaju, kritično u Nikšiću
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    2h 10m
    0
  • Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
    21h 21m
    1
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    8h 50m
    0
  • Nezamislivo ukusan: Recept za posnu pitu
    20h 29m
    1
  • Godina dana od nestanka Alije Selimbašića iz Sokoca
    23h 3m
    6