Dan sjećanja na 108 stradalih srpskih boraca i civila

01.08.2024. 09:03
0
IZVOR: srna.rs

U mjestu Kamen kod Glamoča danas će biti obilježen dan sjećanja na 108 srpskih boraca i civila koji su ubijeni u napadu hrvatskih snaga u ljeto 1995. godine, a čija su tijela ekshumirana iz masovne grobnice "Kamen".

Parastos će biti služen u 10.00 časova u Sabornom hramu Svete Trojice u Glamoču, a u 11.00 časova predviđeno je polaganje cvijeća kod spomen-ploče u mjestu Kamen, rečeno je Srni u Republičkoj organizaciji porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila.

U napadu hrvatskih snaga na područje Glamoča u ljeto 1995. godine ubijen je veliki broj vojnika i civila srpske nacionalnosti, a godinu dana kasnije, 16. jula, iz masovne grobnice "Kamen" ekshumirana su tijela 108 vojnika i civila.

To je samo jedna od masovnih grobnica koja je pronađena na području Glamoča.

Zločine su počinili pripadnici Sedme gardijske brigade Hrvatske vojske pod komandom Ivana Korade, a za ovaj zločin niko nije odgovarao.

Ovo je bio uvod u zločine počinjene u Pogromu "Oluja", hrvatskoj zločinačkoj vojno-policijskoj akciji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Mitropolit Hrizostom: Srpsko stradanje u Podrinju ne smije biti zaboravljeno Mitropolit Hrizostom: Srpsko stradanje u Podrinju ne smije biti zaboravljeno
Ivanović: Polovina zarobljenih podlegla mučenju u srebreničkim logorima Ivanović: Polovina zarobljenih podlegla mučenju u srebreničkim logorima
Vučetić: Ubice moje porodice i 46 djece još su na slobodi Vučetić: Ubice moje porodice i 46 djece još su na slobodi
Najčitanije
  • Lice aktiviralo eksplozivnu napravu u Sokocu
    9h 49m
    0
  • Teška nesreća u BiH: Jedno poginulo, dvoje u bolnici
    22h 54m
    0
  • Sestre po oružju - kako su Milunka Savić i Flora Sands zajedno ratovale
    9h 13m
    0
  • Stiže vrhunac toplotnog talasa u Srpskoj
    21h 59m
    1
  • U Rogatici otuđen određen iznos novca
    9h 45m
    0