Dan žalosti povodom smrti Milana Tupajića

29.12.2021. 07:28
0
IZVOR: Srna

Na području opštine Sokolac je Dan žalosti povodom smrti bivšeg predsjednika Skupštine opštine i narodnog poslanika Milana Tupajića.

Tupajić će biti sahranjen danas u 13.00 časova na porodičnom groblju u Knežini.

Odluku o proglašenju Dana žalosti donio je načelnik opštine Sokolac Milovan Bjelica.

Zastave na svim institucijama biće spuštene na pola koplja, planirane kulturne manifestacije se otkazuju, dok će sportske manifestacije početi minutom ćutanja.

Sjednica Skupštine opštine Sokolac, koja je bila zakazana za danas, odgođena je zbog sahrane i Dana žalosti.

Milan Tupajić, jedan od osnivača SDS-a na Sokocu i bivši poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske, preminuo je juče na Sokocu u 67. godini.

Bio je jedan od osnivača SAO Romanije i Republike Srpske, a obavljao je brojne funkcije kako u Sokocu, gdje je bio predsjednik Skupštine opštine od 1991. do 1997. godine, tako i u institucijama Srpske.

Mandat narodnog poslanika birači su mu poklanjali za pet skupštinskih saziva u periodu od 1996. do 2004. godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sokolac: Vaskršnja radionica za djecu sa poteškoćama u razvoju Sokolac: Vaskršnja radionica za djecu sa poteškoćama u razvoju
Sokočani se opraštaju od Ratka Neškovića, prerano preminulog sugrađanina Sokočani se opraštaju od Ratka Neškovića, prerano preminulog sugrađanina
Sara Tošić iz Sokoca, finalistkinja izbora Mis BiH za Mis svijeta, ponosna na svoje korijene Sara Tošić iz Sokoca, finalistkinja izbora Mis BiH za Mis svijeta, ponosna na svoje korijene
Najčitanije
  • Na današnji dan na Košarama poginuo heroj Ivan Vasojević – Jaguar
    3h 39m
    9
  • Sokočani se opraštaju od Ratka Neškovića, prerano preminulog sugrađanina
    2h 48m
    0
  • Uhapšen osumnjičeni za ubistvo komšije
    19h 17m
    0
  • Predložen pritvor muškarcu koji je djevojčicu držao zaključanu u stanu
    4h 52m
    4
  • Posna pašteta od oraha
    7h 16m
    0