Danas pomen poginulim srpskim borcima iz Pribnja

28.06.2022. 08:57
0
IZVOR: katera.news

Na mjesnom spomen-obilježju Blatine-Pribanj danas će biti odata počast poginuli srpskim borcima iz ovog paljanskog naselja.

Pomen i polaganje vijenaca planirani su u 10.00 časova. U 18.00 časova biće služena večernja molitva u Crkvi Uspenja presvete Bogorodice u Palama, a u 18.30 parastos poginulim borcima Vojske Srpskesaopšteno je iz paljanske Boračke organizacije.

U okviru manifestacije "Dani sjećanja na juni 1992. godine" danas će biti održan i Drugi sabor boraca u Palama.

Cilj sabora je pomen za sve poginule i preminule borce Vojske Republike Srpske, kao i druženje boraca da evociraju uspomene na svoj ratni put, ali i da razgovaraju o nagomilanim problemima koji muče ovu brojnu i osjetljivu populaciju, navodi se u saopštenju.

Nakon parastosa biće održan prigodan program i posluženje u Parohijskom dom.

Komentari 0
Povezane vijesti
„Kasperijada“ u subotu u Palama „Kasperijada“ u subotu u Palama
Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO) Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
Služen pomen povodom 34 godina od zločina nad Srbima u Ratkovićima Služen pomen povodom 34 godina od zločina nad Srbima u Ratkovićima
Najčitanije
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    4h 28m
    4
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    10h 29m
    0
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    2h 34m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    11h 25m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    6m
    0