Danas sahrana Džordža Flojda

08.06.2020. 11:05
0
IZVOR: Tanjug

U Hjustonu će danas biti sahranjen Afroamerikanac Džordž Flojd, čije je ubistvo u policijskoj akciji u Mineapolisu izazvalo proteste širom SAD, ali i u svijetu.

Predviđeno je da njegovo tijelo bude javno izloženo šest sati u Hjustonu na komemoraciji nakon čega će biti sahranjen.

Flojd je umro 25. maja tokom privođenja kada mu je policajac koljenom pritisnuo vrat više od osam minuta, a njegova smrt izazvala je proteste protiv rasne diskriminacije i policijske brutalnosti širom SAD i svijeta.

Prethodno su komemorativne službe Flojdu održane u Mineapolisu, gdje je ubijen, i Redfordu, njegovom rodnom mjestu u Sjevernoj Karolini.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srpskoj poskupjele pogrebne usluge U Srpskoj poskupjele pogrebne usluge
U Kočanima uz suze, jecaje i molitvu sahranjena 31 žrtva požara U Kočanima uz suze, jecaje i molitvu sahranjena 31 žrtva požara
Danas sahrana 59 žrtava požara Danas sahrana 59 žrtava požara
Najčitanije
  • Nesreću u kojoj je poginuo Maunaga skrivio pijani vozač
    19h 41m
    1
  • EU ovo meso daje kućnim ljubimcima, a mi ga jedemo
    17h 36m
    1
  • Sjećanje na smrt šestogodišnje Biljane Nikolić - rana koja ne zarasta
    6h 12m
    3
  • Aktivan humanitarni broj 1402 za Mihaelu Filipić iz Šekovića!
    4h 40m
    0
  • Koncert Ace Lukasa 29. avgusta u Palama
    23h 53m
    7