Danas sunčano i toplo uz umjerenu oblačnost

24.06.2022. 08:34
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa nije bilo poroda.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 30 pacijenta.

Vodovod i kanalizacija:

Gornji Kotorac,

Juče u poslijepodnevnim satima, uslijed nestanka jedne faze na elektro mreži došlo je do prestanka rada pumpnog postrojenja što je uzrokovalo prekid u vodosnabdijevanju u dijelu Ulice Ilidžanska,  a u noćnim satima dovelo do pražnjenja rezervoara „Gornji Kotorac" sa kojeg se snabdijevaju ostali potrošači u naselju Gornji Kotorac. Nakon što se otkrije i otkloni kvar na elektro mreži pumpno postrojenje će biti pušteno u rad.

Elektrodistibucija:

Rudo,

Zbog radova na 35 kV dalekovodu Višegrad-Rudo, organizovanih od strane preduzeća „Elektroprenos BiH“, doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8:00 do 09:30 časova svim potrošačima na području opštine Rudo.

U porodilištu Univerzitetske bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođena je jedna djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražila su 23 pacijenta.  

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 13 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice imale su jednu intervenciju u prethodna 24 časa.

Istočno Novo Sarajevo,

Tehnička intervencija u ulici „Vuka Karadžića“.

 U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ saobraćaj se na većini puteva odivja bez zastoja i posebnih ograničenja, uz umjerenu frekvenciju vozila, podaci su Auto-moto saveza Srpske.

Jednom kolovoznom trakom saobraćaj se odvija na magistralnim putevima Bijeljina-Šepak, Foča-Goražde, u mjestu Filipovići i na regionalnim pravcima Bistrica-Podgrab i Ukrina-Gornja Vijaka.

Polučasovne obustave saobraćaja zbog deminiranja terena na snazi su na dionici magistralnog puta Miljevina-Brod na Drini jedan, u mjestu Izbišno opština Foča, mjesto Miljevina, od 7:00 do 17:00 časova, na pravcu Brod-Odžak, na lokalitetu mjesta Poloj i Liješće, od 8:00 do 16:00 časova, na putu Šamac jedan-Grebnice, na lokalitetu Grebnice-Tišina, od 8:00 do 14:00, te na regionalnom putu Polje-Podnovlje, u mjestu Gornji Božinci, grad Derventa, od 8:00 do 15:00 časova.

 

Na graničnim prelazima u BiH nema dužih zadržavanja.

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ danas će biti sunčano i toplo vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost i temperaturu od 26 do 32 stepena Celzijusa.

Ujutru i tokom dana biće sunčano i toplo uz malu do umjerenu oblačnost, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Poslijepodne i uveče lokalno je moguća kratkotrajna kiša ili pljuskovi sa grmljavinom.

Duvaće slab do umjeren jugozapadni vjetar, u sjevernim područjima istočni, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 7:00 časova: Čemerno 14, Sokolac i Livno 15, Bugojno 16, Mrkonjić Grad, Sarajevo i Zenica 17, Bijeljina i Tuzla 18, Banjaluka, Doboj, Prijedor 19, Bileća 20, Mostar 21, te Trebinje 22 stepena Celzijusa.

Komentari 0
Povezane vijesti
Za vikend promjenljivo, ali toplije od prosjeka Za vikend promjenljivo, ali toplije od prosjeka
Naš grad bogatiji za djevojčicu Naš grad bogatiji za djevojčicu
Naš grad bogatiji za dva dječaka Naš grad bogatiji za dva dječaka
Najčitanije
  • Kafane moje mladosti – Kafe „Bagrem“ i bar „Kod Miše Ćele“
    6h 9m
    9
  • Avgustovska razglednica Sokoca iz 1997. godine
    8h 35m
    27
  • Kocka, kocka, kockica
    18h 49m
    35
  • Ovo je alternativni put Foča - Trnovo, jer je "pravi" zatvoren (VIDEO)
    12h 25m
    5
  • Stoja Kašiković se borila za svoju zemlju na način na koji niko nije smio
    6h 47m
    1