Danas vanredna sjednica Skupštine opštine Trnovo

18.08.2025. 09:16
0
IZVOR: srna.rs

Skupština opštine Trnovo danas će na vanrednoj sjednici razmatrati Deklaraciju Saveza opština i gradova Republike Srpske povodom presude predsjedniku Srpske Miloradu Dodiku.

Savez opština i gradova Republike Srpske usvojio je 8. avgusta Deklaraciju u kojoj se navodi da presuda predsjedniku Dodiku ne odražava duh prava ni načela pravde, već je riječ o aktu političkog pritiska koji pokušava da utiče na demokratsku volju naroda i legitimitet institucija Republike Srpske.

Načelnici i gradonačelnici koji su učestvovali u radu vanredne sjednice Saveza opština i gradova Srpske pozvali su kolege da na lokalnim skupštinama usvoje Deklaraciju, poručujući da će uvijek biti protiv urušavanja pozicije Srpske i za one koji se istinski bore za nju.

Na sjednici je data podrška očuvanju institucionalnog integriteta Republike Srpske i upućen poziv svim nadležnim institucijama da ostanu dosljedne Ustavu i zakonima Srpske, te da obezbijede nesmetano obavljanje funkcije predsjednika Republike, izabranog voljom građana.

U zaključcima Deklaracije istaknuto je da Republika Srpska mora ostati demokratsko društvo u kojem se volja naroda poštuje i brani.

Odbornici Skupštine opštine Trnovo razmatraće na današnjoj sjednici i situaciju na deponiji Krupačke stijene i usvojiti zaključke za narednu sjednicu Skupštine grada Istočno Sarajevo.

Sjednica je zakazana za 10.00 časova, najavljeno je iz Opštinske uprave Trnovo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Bjelica: Snijeg neprestano pada, ali se održava prohodnost puteva Bjelica: Snijeg neprestano pada, ali se održava prohodnost puteva
Trnovo: Na biračkom spisku 1.251 građanin Trnovo: Na biračkom spisku 1.251 građanin
PSD „Treskavica“ Trnovo proslavlja četiri decenije postojanja i djelovanja PSD „Treskavica“ Trnovo proslavlja četiri decenije postojanja i djelovanja
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    3h 12m
    4
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    3h 11m
    2
  • Francetićeve ustaše zvjerski ubile članove porodice Simović
    3h 9m
    8
  • Bacajte keksiće, psi se plaše petardi
    15h 29m
    30
  • Muškarac koji je ubio ženu čak 10 puta prijavljivan zbog nasilja u porodici
    15h 6m
    0