Đoković preko Kecmanovića do polufinala Srbija opena

21.04.2022. 18:59
0
IZVOR: srpskacafe.com

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale Srbija opena pošto je poslije još jednog preokreta stigao do 2:1 u setovima.

Juče je “okrenuo” Lasla Đerea, a danas Miomira Kecmanovića.

Bilo je manje drame protiv Miomira nego protiv Lasla, u smislu da treći set nije ušao u taj-brejk, ali, kako je i Novak potvrdio poslije meča, pobjednika su odlučile dvije ili tri lopte.

– Vrlo sličan scenario sinoćnem meču, set i brejk zaostatka. Jedan ili dva meča su odlučili. Opet na mišiće i na iskustvo. Velika zahvalnost fantastičnoj publici – rekao je Novak poslije meča na srpskom, a poslije na engleskom dodao kako mu je drago što u polufinalu neće morati da igra protiv nekog svog zemljaka.

Kecmanović je uprkos porazu potvrdio da je ovo njegova sezona. Dominirao je u prvom setu i pružio dostojan otpor najvećem teniseru svih vremena u ostatku meča.

Presudan je bio brejk Novaka u sedmom gemu, za koji će vam mnogi teniseri reći da je najvažniji u svakom setu.

Đokovićev protivnik u borbi za finale biće pobjednik duela Karen Hačanov – Tijago Monteiro.