Dragoslav Ivanović pobjednik Memorijalnog turnira "Srđan Trifković"

27.03.2022. 19:28
0
IZVOR: srna.rs

Dragoslav Ivanović pobjednik je prvog Memorijalnog šahovskog turnira "Srđan Trifković", koji organizuje Šahovski klub invalida "Hendikep" iz Istočnog Sarajeva u znak sjećanja na člana ovog kluba i narodnog guslara koji je preminuo prošle godine od posljedica zaraze virusom korona.

Drugo mjesto pripalo je Predragu Batiniću, treće Milanu Jovoviću, četvrto Saši Kosoriću i peto Nikoli Janjiću.

Petorici prvoplasiranih su dodijeljene novčane nagrade, a pobjedniku i pehar.

Predsjednik Šahovskog kluba invalida "Hendikep" Momir Ašonja Srni je rekao da su na turniru učestvovala 33 takmičara iz Brčkog, Bijeljine, Zvornika, Sokoca, Čajniča, Rogatice, Pala, Trnova, Istočnog Novog Sarajeva, Istočne Ilidže i Kantona Sarajevo.

On je dodao da su među prijavljenima dva Fide majstora, dva omladinca, među kojima je Goran Mijić, šampion Republike Srpske do 12 godina.

Ašonja je rekao da o veličini ličnosti Srđana Trifkovića najbolje govori šahovski turnir organizovan u njegovu čast i da je lijepo sjetiti se takvog čovjeka.

- Bio je član našeg kluba, pomagao je ranjive društvene kategorije, a najbolji način da sačuvamo sjećanje na tog velikog čovjeka je organizacija ovog turnira, koji će, nadam se, postati tradicionalan - naglasio je Ašonja.

On je najavio da će u sali Parohijskog doma Trnovu 17. aprila u 11.00 časova biti organizovan memorijalni šahovski turnir posvećen bivšem načelniku ove opštine Goranu Vujičiću, te pozvao sve zainteresovane šahiste da se prijave.

Sin Srđana Trifkovića, Strahinja, rekao je da je srećan što ime njegovog oca kroz ovaj turnir nastavlja da živi.

- Ponosan sam što je moj otac ostavio dubok trag na ovim prostorima, kao dobar čovjek - naglasio je Strahinja Trifković.

Turnir se igrao po švajcarskom sistemu, devet kola sa tempom igre 10 minuta po igraču plus tri sekunde bonus po potezu.

Pokrovitelj turnira je Udruženje penzionera Istočno Novo Sarajevo, a sponzori su grad Istočno Sarajevo i opština Istočno Novo Sarajevo.

Turnira je održan u prostorijama Gradske organizacije slijepih i slabovidih Istočno Sarajevo.

Narodni guslar Srđan Trifković /62/ preminuo je 25. marta prošle godine u Istočnom Sarajevu od posljedica zaraze virusom korona.

Osim vojne karijere, bio je vrstan narodni guslar, te predsjednik Saveza guslara Republike Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kristijan Ostojić pobjednik takmičenja iz kineskog jezika "Kineski most" Kristijan Ostojić pobjednik takmičenja iz kineskog jezika "Kineski most"
„Beerka“ ponovo stiže: od 12. do 14. juna u Istočnom Sarajevu „Beerka“ ponovo stiže: od 12. do 14. juna u Istočnom Sarajevu
Raspisan foto-konkurs pod nazivom „Razglednica Istočnog Sarajeva“ Raspisan foto-konkurs pod nazivom „Razglednica Istočnog Sarajeva“
Najčitanije
  • Nestao Mitar Milinković iz Rogatice
    22h 25m
    0
  • Katić potpisao 113 ugovora za energetsku efikasnost
    15h 57m
    0
  • U Srpskoj 2.600 oboljelih od multiple skleroze, terapiju učiniti dostupnijom
    20h 35m
    0
  • Služen pomen za 52 poginula i preminula borca u Mokrom
    22h 3m
    0
  • Sutra republičko takmičenje ekipa prve pomoći
    16h 53m
    0