Dušanka Stanišić biće sahranjena sutra u Štrpcima kod Rudog

13.02.2025. 19:00
0
IZVOR: srna.rs

Novinarka Dušanka Stanišić biće sahranjena sutra na porodičnom groblju u Štrpcima kod Rudog.

Sahrana će biti obavljena u 13.00 časova.

Ispraćaj upokojene biće u 9.00 časova u kapeli Gradskog groblja u Miljevićima, Istočno Sarajevo.

Dušanka Stanišić preminula je iznenada u 76. godini.

Stanišićeva je rođena 12. jula 1949. godine u Štrpcima kod Rudog. Nakon završenog Fakulteta političkih nauka Odsjek žurnalistika u Sarajevu, novinarsku karijeru počela je u "Oslobođenju", u kojem je radila do početka proteklog rata.

Ratne dane provela je u Srpskom Sarajevu na Grbavici, gdje je izvještavala sa brojnih ratišta.

Bila je glavni i odgovorni urednik "Srpskog Oslobođenja" sve do gašenja novina. Nakon toga je radila za "Euro Blic", pa za Tanjug. Posljednjih godina radila je u "Politici".

Za svoj rad dobila je brojna priznanja, među kojima je i Orden zasluga za narod koji joj je uručio tadašnji predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Nedostatak radnika i skuplji materijal dižu cijene montažnih kuća Nedostatak radnika i skuplji materijal dižu cijene montažnih kuća
CIK: Do 11.00 časova glasalo 9,76 odsto birača CIK: Do 11.00 časova glasalo 9,76 odsto birača
Otežano kretanje vozila na prevojima Han Pogled, Crni vrh i Kaštelj Otežano kretanje vozila na prevojima Han Pogled, Crni vrh i Kaštelj
Najčitanije
  • Pečeni krompir sa susamom
    2h 16m
    3
  • Sjećanje na Magdalenu Vlaški i hrabrost jednog malog anđela
    6h 42m
    0
  • CIK: Do 11.00 časova glasalo 9,76 odsto birača
    2h 52m
    6
  • Zašto se kaže "mrka kapa"?
    19h 27m
    0
  • Prvi pacijent iz Srbije će primiti mRNK vakcinu protiv raka
    1h 46m
    0