Džudo klub Famos jedan od najuspješnijih klubova na državnom prvenstvu

30.09.2023. 21:03
0
IZVOR: katera.news

Danas je u sportskoj dvorani Hotela Hils na Ilidži održano seniorsko prvenstvo BiH do 23 godine.

Džudo klub Famos iz Istočne Ilidže i mostarski Herceg proglašeni su za dva najuspješnija klubasa sa po 15 bodova.

Najbolja takmičarka Famosa Lana Erić, nakon što se u ovoj godini okitila titulom prakinje BiH u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, ubjedljivo je osvojila i titulu prvakinje BiH  u konkurenciji seniora do 23 godine.

- Lana je sve svoje protivnike pobijedila maksimalnim rezultatom 10:0 što je ponovila i u finalnoj borbi protiv Sandre Popović koja se proteklog vikenda okitila titulom juniorskog vicešampiona Balkana – rekli su iz kluba za naš portal.

Pored Lane posebno su se istakli osvajači srebrene medalje Saša Šehovac, prošlogodišnji šampion Balkana, koji je tek prešao iz pionira u kadete, zatim Anđela Veselinović, Sanja Škrba i Lana Bjelica.

Bronzane medalje osvojili su Aleksandar Vuković i Andrea Simović.

Ovo je ujedno i posljednje zvanično prvenstvo BiH za ovu godinu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tramp predložio Ronalda Džonsona za ambasadora u BiH Tramp predložio Ronalda Džonsona za ambasadora u BiH
U četvrtak izricanje dugostepene presude Ramizu Durakoviću U četvrtak izricanje dugostepene presude Ramizu Durakoviću
Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
Najčitanije
  • Sutra počinje Petrovski post
    18h 54m
    0
  • Ruski instruktor za borbe prsa u prsa koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srpskog naroda
    15h 19m
    10
  • Tri muškarca povrijeđena u pucnjavi na Vracama
    8h 28m
    2
  • Minić i Gašanović svečano otvorili "Jagnjijadu" na Vučijoj Luci
    15h 32m
    9
  • SDS: Blanuša kandidat za predsjednika Republike Srpske
    10h 55m
    2