Egipćanka Sara se krstila u manastiru Ostrog

27.08.2025. 17:28
0
IZVOR: in4s.net

Sara Gabr iz Egipta krštena je u subotu u manastiru Ostrog.

U subotu, 23. avgusta, na praznik Svetog arhiđakona i mučenika Lavrentija, krštena je i miropomazana sluškinja gospodnja Sara Gabr iz Egipta, rekao je hadži mr Aleksandar Vujović, profesor Bogoslovije Svetog Petra Cetinjskog.

Na krštenju je kumovala Mariam Nabil, takođe iz Egipta.

Sara je krštena u ime Oca i Sina i Svetoga Duha i prosvećena vječnom Hristovom svjetlošću, upravu na najsvetijem mjestu u Crnoj Gori, u manastiru Ostrogu.

U crkvi Svetog novomučenika Stanka i pored njegovih svetih netruležnih moštiju i pored moštiju novomučenika ostroških, branitelja manastira, svete tajne krštenja i miropomazanja izvršio je protojerej Jordan Markov iz Makedonije, klirik Mitropolije budimljansko-nikšićke. Na krštenju je pojao teolog Boban Vesić. Za crkvu Božiju, kao i za svetitelje Hristove i vjerne članove jedne Svete saborne i apostolske crkve ne postoje granice.

To se potvrdilo i u ovom svetom činu kada je Sara postala član crkve Božije na ovom svetom mjestu, u srpskoj gori Sion, novoj gori Sion, manastiru Ostrog.

Slika

Foto: in4s.net

Poslije obavljenog čina krštenja i miropomazanja protojerej Jordan Markov je poučio Saru i njenu kumu Mariam, davši im blagoslov da u svom daljem životu bude vjerno čedo Crkve Božije. Svetom tajnom krštenja rođena je u crkvi za novi život u Hristu i sa svojoj kumom je primila blagodat Svetoga Duha.

Potom su novokrštena Sara i njena kuma Mariam otišle u gornji manastir i poklonili se moštima Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca, uzevši blagoslov jednog od najvećih svetitelja srpskog roda.

Otišavši blagoslovene, iz ostroške svetinje iz Crne Gore za Egipat, u svom srcu i biću ponijele su ostroško čudo zajednice u Hristu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Trojica naših sugrađana uspješno istrčala Ostroški polumaraton Trojica naših sugrađana uspješno istrčala Ostroški polumaraton
Mirko Vujinović stigao do manastira Ostrog nakon devet dana pješačenja iz Banjaluke Mirko Vujinović stigao do manastira Ostrog nakon devet dana pješačenja iz Banjaluke
Vlaseničanke učestvovale u hodočašću do Manastira Ostrog Vlaseničanke učestvovale u hodočašću do Manastira Ostrog
Najčitanije
  • Jerej Vidak Vujadinović - Dječak
    18h 15m
    2
  • Stari Brod - iz presude ustaši Ibru Alispahiću iz Višegrada
    19h 52m
    3
  • Jasenovac - ogledalo života i smrti (VIDEO)
    1h 38m
    4
  • Majdov osvojio srebrnu medalju na evropskom prvenstvu u Gruziji
    20h 27m
    1
  • Đorđo Sladoje ovogodišnji laureat nagrade „Dobrica Erić“
    19h 58m
    0