Ekipe Visit Jahorine i Metro paba u finalu Memorijalnog turnira „Boško Vujadin“ u Kasindolu

02.07.2023. 13:17
0
IZVOR: sportdc.net

Ekipe Visit Jahorine i Metro paba igraće u finalu ovogodišnjeg Memorijalnog turnira „Boško Vujadin“ u Kasindolu.

Visit Jahorina postala je prvi finalista ovogodišnjeg Memorijalnog turnira „Boško Vujadin“. Oni su u polufinalu savladali favorizovanu Pekaru Zlatnu zrno poslije boljeg izvođenja šesteraca.

Idealno je krenulo za pekare. Već u prvoj minuti Stefan Jokić ostaje sam na drugoj stativi i iz popravnog pogađa za vodstvo. U jednoj borbenoj i tvrdoj utakmici bio je taj rezultat sve do 25. minute, a onda Nemanja Lukić donosi izjednačenje svojoj ekipi. U 32. minuti Slobodan Elez pronalazi put do mreže Macana i kako je vrijeme odmicalo djelovalo je da Pekara Zlatno zrno ide prema finalu, ali onda Aleksandar Milinković snažno šutira, lopta na putu do mreže pogađa jednog igrača Zlatnog zrna i odsjeda iza leđa Trikovića za 2:2 i penale.

Ponovo je kao i u četvrtfinalu bio odličan Goran Macan, odbranio je penale Bjelici i Eriću, prečka je zaustavila šut Ivana Trifkovića i to je bilo dovoljno za Visit Jahorinu da ode u finale. Za Zlatno zrno su pogodili Elez i Ikonić, dok su za Visit Jahorinu strijelci sa šest metara bili Ognjen Mičić, Marko Marković i Goran Macan. Ivan Trifković je zaustavio udarce Nemanje Lukića i Aleksandra Milinkovića.

Metro pab je nastavio sa odličnim turnirom i u debitantskom nastupu na Memorijalu slavio 3:0 protiv Džokera, koji je došao značajno oslabljen na ovu utakmicu i bez nekoliko igrača. Dugo je stajala nula, a onda Bojan Jojić načinje Džoker. Aleksandar Gunjak je iz slobodnog udarca duplirao prednost, a onda kreće pravi prolom oblaka na sedam minuta do kraja i bilo je gotovo nemoguće igrati, da bi u posljednjim trenucima Darko Avram samo ovjeri pobjedu pogotkom za 3:0.

Finale je na rasporedu večeras od 21 sat, a prije toga će, od 19 sati, utakmicu za treće mjesto igrati Pekara Zlatno Zrno i Džoker.

VISIT JAHORINA – PEKARA ZLATNO ZRNO 2:2 (0:1) pen: 5:4
Sudije: Nemanja Vujadin i Bojan Pejić
Strijelci: Lukić, Milinković (Visit Jahorina), Jokić, Elez (Pekara Zlatno zrno)
Strijelci 6m:  Mičič, Marković, Macan (Visit Jahorina), Elez, Ikonić (Visit Jahorina)
Žuti kartoni: -

VISIT JAHORINA: Goran Macan, Andrej Vidaković, Aleksandar Milinković, Ognjen Radović, Bojan Popovioć, Nikola Kovačević, Marko Marković, Bogdan Simanić, Marko Maljukan, Ognjen Mičić, Nemanja Lukić

PEKARA ZLATNO ZRNO: Ivan Trifković, Vladan Minić, Dejan Debelnogić, Dragan Bjelica – Gajo, Dragan Ikonić, Slobodan Elez, Stefan Jokić, Dragan Minić, Ognjen Erić, Mladen Perović

OKER – METRO PAB 0:3 (0:1)