EP: Španija i Švedska izborile plasman u nastavak takmičenja

23.06.2021. 20:18
0
IZVOR: sportdc.net

Fudbaleri Švedske savladali su Poljsku sa 3-2 u posljednjem kolu grupe E evropskog prvenstva.

Meč je fenomenalno počeo za Šveđane. Već u drugoj minuti, Forsberg je pogodio za 1-0. Do kraja prvog poluvremena Poljaci su prijetili preko Levandovskog ali nije bilo promjene rezultata.

U nastavku, prava revija golova. Prvo je u 59. minuti Forsberg duplirao vodstvo Švedske da bi Levandovski samo dva minuta kasnije vratio Poljake u igru. U 84. minuti Levandovski je donio izjednačenje Poljskoj. Probala je Poljska doći do preokreta ali je Klason u nadoknadi postavio konačan rezultat.

U drugom meču ove grupe, Španija je deklasirala Slovačku sa 5-0. U 12. minuti, Morata je promašio penal. Pet minuta kasnije, Dubravka je postigao komičan autogol. Do kraja prvog poluvremena Laport je duplirao vodstvo Španije. U nastavku su pogađali Sarabija i Feran Tores a autogol je postigao Kucka.

Švedska je na kraju prva sa sedam bodova, Španija druga sa pet te ove dvije selekcije idu dalje. Dalje ide i Ukrajina jer će radi raspleta ove grupe biti jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.