Eva Simović iz Istočnog Sarajeva donirala kosu oboljeloj djeci (FOTO)

28.09.2023. 17:44
2
IZVOR: katera.news

Eva Simović iz Istočnog Sarajeva, učenica drugog razreda Osnovne škole „Sveti Sava“ , odlučila je, u dogovoru sa roditeljima, da svoju dugu, njegovanu kosu donira djeci oboljeloj od raka.

Ona je svojih 30 centimetara kose zamijenila za osmijeh svojih vršnjaka.

Sedmogodišnja Eva je rekla da bi voljela da i drugi, dobri ljudi učestvuju u ovom humanom činu.

- Kosa će porasti, a ja ću nekome pomoći i usrećiti ga. Učiniću mu bar jedan dan srećnijim, a onda ću i ja biti srećna - istakla je Emilija, dodajući da joj je sviđa nova frizura.

Ova nevjerovatna djevojčica je izuzetno komunikativna, vesela, društvena, a mama Daliborka kaže, ponekad i svojeglava.

Daliborka je rekla da je Eva već kao četvorogodišnja djevojčica rekla da želi da donira kosa, ali da su mislili da je to „dječija priča“ i da je nesvjesna izgovorenih riječi.

Međutim, kada su shvatili da ne odustaje, odlučili su da puste kosu da poraste na određenu dužinu i poklone je.

Daliborka je istakla da su na ideju o donaciji kose došli tako što je Eva gledala emisiju o djeci oboljeloj od raka i interesovalo je zašto neka djeca nemaju kosu.

- Objasnila sam joj na što jednostavniji način i ona se rastužila. Kada sam je pitala da li bi željela da pomognemo oboljeloj djeci, rado je prihvatila, bez trunke razmišljanja – rekla je Daliborka, ističući da je Evi bilo bitno samo da usreći drugare.

Ona je dodala da je Eva posebna djevojčica i da joj je jedna od želja da upiše muzičku školu.

Eva je dokaz da su dječija nevinost i veliko srce ono na šta bi svi trebalo da se ugledaju, a ova plemenita djevojčica je uspješno položila ispit dobročinstva.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: katera.news

Ovaj humani gest je besplatnim šišanjem podržala frizerka i vlasnica Frizerskog salona "Studio S" Slavica Regoje.

-  Već sam šišala djecu koja su se odlučila za donaciju kose, i to me svaki put iznova oduševi - rekla je Regoje za "Kateru".

Na pitanje kakva kosa treba da bude da bi se mogla donirati, Slavica je rekla da kosa mora biti potpuno prirodna, nefarbana i hemijski netretirana.

-  Minimalna dužina kose za izradu perika iznosi 30 centimetara – navela je ona.

Za izradu jedne perike potrebno je od šest do 18 različitih donatora, zavisno od tipa perike, a boju i dužinu biraju djeca na osnovu svojih fotografija prije gubitka kose.

Oni koji žele da doniraju, ošišanu kosu mogu poslati poštom ili donijeti u sjedište Udruženja „Iskra“ u Banjaluci ili u Udruženje "Srce za djecu oboljelu od raka" u Sarajevu.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Spale 29.09.2023. 10:02
    Malo dijete, a veliki Čovjek. Budi takva. Bog ti svako dobro dao.
  • Generic placeholder image
    Anonimno 28.09.2023. 18:43
    Slava Bogu
Povezane vijesti
Svečano zatvoren Međunarodni festival malih scena i monodrame Svečano zatvoren Međunarodni festival malih scena i monodrame
Otvoren „Photo East Fest“ u Istočnom Sarajevu (FOTO) Otvoren „Photo East Fest“ u Istočnom Sarajevu (FOTO)
Održano veče srpske kulture u Palama Održano veče srpske kulture u Palama
Najčitanije
  • Legenda iz naših krajeva: Kako su Turci uzeli Knežinu
    14h 45m
    34
  • Sjećanje na stravičan zločin nad srpskom porodicom Zec
    13h 45m
    5
  • Kojić pozvao načelnike i gradonačelnike da se suprotstave novom Zakonu o uređenju prostora i građenju
    13h 54m
    2
  • U BiH zatvorena prva pumpa zbog američkih sankcija NIS-u
    11h 31m
    0
  • ,,Glas Crnogorca“ 1895: Vječni pokoj najsrećnijoj Srpkinji koja je srpstvu podarila prvog Srbina – knjaza Nikolu
    9h 54m
    0