Famos se hrabro držao do sudijske nadoknade

01.10.2023. 21:51
0
IZVOR: sport.dc

Fudbaleri Radnika su u devetom kolu Prve lige Republike Srpske savladali Famosa 2:1, a junak je štoper Andrija Janjić, koji je u petoj minuti sudijske nadoknade pogodio za pobjedu

U utakmici koja nije bila bogata šansama, Famos je došao sa namjerom da se hrabro suprotstavi protivniku i to su i uradili. Onako kako su i navikli, išli su maksimalno na svaku loptu, nisu dali pardona drugoplasiranoj ekipi šampionata i umalo za to da budu nagrađeni. Radnik do vodstva dolazi u 21. minutu kada je Kruz oboren u prodoru u kaznenom prostoru, a sudija Jevtić bez dileme pokazuje na penal kojeg u gol pretvara kapiten Aleksandar Vasić. Tek po neka polu šansa ili pokušaj domaćih uslijedio je nakon toga, Famos je zatvorio prilaze golu Rončevića i stajalo je 0:0. U 38. minuti i Famos traži penal nakon pada Adnana Vranešića, ali Jevtić samo odmahuje rukom, a zbog simuliranja Vranešiću pokazuje žuti karton.

I nastavak susreta donosi sličnu igru, s tom razlikom što je Famos stigao do izjednačenja. Igrala se 63. minuta kada Nikola Danilović glavom postiže svoj prvijenac u dresu Famosa i donosi izjednačenje Motoristima. Povlače i jedan i drugi trener tada svoje poteze, Đurić baca karte više u napad, Vojvodić pojačava odbranu i ušlo se u šahovsku partiju. Na žalost Famosa, a na radost Radnika ona pripada domaćinu. Igrala se peta od osam minuta sudijske nadoknade kada štoper Andrija Janjić nakon prekida pogađa za vodstvo, a time i pobjedu Radnika, isto tako svojim prvijencem u dresu novog kluba.

Radnik - Famos 2:1 (1:0)