Finska na vrhu Svjetskog izvještaja o sreći

12.04.2023. 20:46
0
IZVOR: srpskainfo.com

Finska je šestu godinu zaredom proglašena zemljom s najsrećnijim stanovništvom, pokazuje Svjetski izvještaj o sreći nedavno objavljen.

Izvještaj, koji se bavio i učincima krize izazvane koronavirusom na dobrobit ljudi, svake godine sastavljaju naučnici u SAD na temelju anketa Instituta Galup.

Prema izvještaju, nakon sretnih Finaca slijede Danska, Island, Izrael, Holandija, Švedska, Norveška, Švajcarska, Luksemburg i Novi Zeland.

Hrvatska se nalazi na 48. mjestu, poslije Japana i prije Brazila.

Od zemalja regije najsretnija je Slovenija na 22. mjestu, Italija je 33, Srbija 45. a Mađarska 51. Crna Gora je na 67. mjestu Svjetskog izvještaja o sreći, a BiH je na 71. mjestu.

Afričke zemlje

Pri dnu tabele nalaze se uglavnom afričke zemlje, a ratom razoreni Afganistan i Libanon dvije su najnesretnije zemlje svijeta, u istraživanju koje je obuhvatilo ukupno 137 zemalja, prenosi Avaz.

Naučnici su rekli da je ljudska procjena sreće ostala “iznimno otporna” uprkos pandemiji KOVID-19, s globalnim prosjecima u periodu od 2020. do 2022. koji su bili jednako visoki, kao i oni u godinama prije pandemije od 2017. do 2019. godine.

Komentari 0
Najčitanije
  • Dan kada je za odbranu Srpske Ilidže i srpskog naroda živote dalo 12 Ilidžanaca
    14h 39m
    0
  • Godišnjica bombardovanja RTS-a
    13h 16m
    0
  • PU Istočno Sarajevo: Tokom akcije pojačane kontrole saobraćaja 127 vozača isključeno zbog alkoholisanosti
    9h 26m
    3
  • Sutra "Vaskršnje radosti" u Istočnoj Ilidži
    4h 43m
    2
  • Danas je Dan planete Zemlje
    14h 16m
    1