Fočaci spas od vrućine pronalaze u planinskim rijekama koje nikad nisu bile toplije

17.07.2024. 11:16
0
IZVOR: srna.rs

Tropske vreline učinile su da ledene planinske rijeke nisu više toliko ledene, pa sve više Fočaka spas od vrućina pronalazi na kupalištima na Drini i Ćehotini.

Kupalište Krvavac na rijeci Ćehotini u fočanskom naselju Lazarevo ovih dana je, kao iz vremena prije izgradnje bazena u Foči, prepuno kupača svih uzrasta.

Oni stariji, koji su decenijama redovni na Krvavcu, pričaju da ne pamte ovako toplu Ćehotinu.

Voda je tek neznatno hladnija nego na bazenima, taman koliko je potrebno za idealno osvježenje na prelijepoj fočanskoj plaži okruženoj zelenilom.

Mnogo više kupača nego prethodnih godina je i na plažama na rijeci Drini, a jedna od najljepših i najposjećenijih je pješčana plaža Mačkovac na Brodu.

Da su rijeke dosta toplije potvrđuju i fočanski rafteri, koji navode da čak i Tara, koja je nadaleko čuvena po svojoj ljepoti i bistrini, ali i ledenoj hladnoći, ove godine nije toliko nepodnošljiva za kupanje.

Temperatura ove tirkizne ljepotice, koja gotovo nikada ne prelazi 13. stepenik Celzijusove skale, ovih dana je dostigla maksimum od 17 stepeni.

Kupača je, ipak, najviše na bazenima Akva parka Ušće, na kojima vladaju velike gužve, a dobro je posjećen i bazen Nacionalnog parka "Sutjeska" na Tjentištu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Danas isplata boračkog dodatka i socijalnih davanja za jun Danas isplata boračkog dodatka i socijalnih davanja za jun
Foča: Medvjed u selu Kuta usmrtio konja Foča: Medvjed u selu Kuta usmrtio konja
U Njujorku započela svjetska kampanja Memorijalnog centra o stradanju srpskog naroda U Njujorku započela svjetska kampanja Memorijalnog centra o stradanju srpskog naroda
Najčitanije
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    22h 31m
    1
  • Ključevi „Volkswagen T-Roca“ uručeni dobitnici m:tel nagradne igre „Nikad lakše do auta“
    6h 16m
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    2h 18m
    0
  • SDS: Javnost traži jasne odgovore o raciji na Palama
    4h 29m
    0
  • Milojević: Propuštena je istorijska šansa da jedna od institucija ponovo bude osnovana na Palama
    2h 9m
    0