Fondacija „Delije“ organizuje promociju filma u Istočnom Sarajevu

18.12.2024. 20:12
0
IZVOR: katera.news

Film "Mrak" režisera Dušana Milića biće prikazan u okviru  Osme Božićne akcije u kino-sali Kulturnog centra Istočno Novo Sarajevo.  

Projekcija je planirana u srijedu, 25. decembra u 19.00, a organizator promocije je Fonacija Delije“.  

Radnja filma se dešava u vrijeme martovskog pogroma na Kosovu i Metohiji nakon  Vaskrsa 2004. godine. Tema filma je život u stalnom strahu srpske devojčice Milice, koja nakon nestanka oca i ujaka, ostaje sa majkom i djedom u sablasnoj kući. Porodicu čuvaju prijateljski nastrojeni pripadnici italijanskog KFOR-a čija prekomanda mijenja sve.

Sav prihod  biće usmjeren ugroženim porodiama ratnih vojnih invalida i za obnovu svetinja širom srpskih zemalja.

Cijena ulaznice je 10KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vukadin: Očekuje se djelovanje helikoptera na požarištu na Trebeviću Vukadin: Očekuje se djelovanje helikoptera na požarištu na Trebeviću
Dio Istočne Ilidže sutra bez struje Dio Istočne Ilidže sutra bez struje
Požar na Trebeviću pod kontrolom Požar na Trebeviću pod kontrolom
Najčitanije
  • Bombardovanje kasarne u Lukavici (FOTO)
    16h 33m
    11
  • Dio Istočne Ilidže sutra bez struje
    13h 54m
    0
  • Marija Ana Milinković ostaje u Interu: Italijanski klub odbio ponudu od dva miliona dolara
    5h 18m
    1
  • Vukadin: Ekipe na Trebeviću, gašenje požara otežava nepristupačan teren
    16h 39m
    8
  • Stanivuković u Sokocu: Dok nema novca za bioskop, milioni se izdvajaju za kupovinu zgrada
    6h 36m
    0