Fudbalski savez tzv. Kosova podnio žalbu protiv Piksija

04.12.2022. 20:38
0
IZVOR: Tanjug

Fudbalski savez takozvanog Kosova (FFK) saopštio je danas da je podnio žalbu Međunarodnoj fudbalskoj federaciji (FIFA) zbog navodnih “teških uvreda od strane selektora reprezentacije Srbije'' Dragana Stojkovića i “rasističkih postupaka srpskih navijača” na utakmici trećeg kola grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru između Srbije i Švajcarske.

U saopštenju tzv. FFK se navodi da je isticanje slogana sa političkim porukama protiv Albanaca moglo da se vidi i čuje tokom utakmice, a da su o tome navodno pisali svjetski mediji.

- FFK je podnio žalbu FIFA sa neophodnim dokazima. FFK zahtjeva od FIFA istragu povodom ovog slučaja i traži da FS Srbije bude sankcionisan kako bi se jednom zauvijek ovakva skandiranja sklonila sa fudbalskih stadiona i događaja kao što je SP - navodi se, između ostalog, u saopštenju tzv. FFK.

Tzv. FFK podsjeća da je nedavno podnio žalbu FIFA i zbog isticanja zastave u svlačionici reprezentativaca Srbije, na kojoj je bila karta Kosova i Metohije u bojama srpske zastave sa natpisom “Nema predaje”.

Švajcarska je pobijedila 3:2 i izborila plasman u osminu finala SP.

Fudbalski reprezentativci Švajcarske Đerdan Šaćiri i Granit Džaka su nekoliko puta tokom meča provocirali srpske igrače.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ruska vakcina protiv raka uskoro u Srbiji Ruska vakcina protiv raka uskoro u Srbiji
FSS: Sporazumni raskid ugovora sa Piksijem FSS: Sporazumni raskid ugovora sa Piksijem
FSS izdao saopštenje zbog Piksija FSS izdao saopštenje zbog Piksija
Najčitanije
  • Zemni ostaci Jovana Dučića sahranjeni u Trebinju
    13h 10m
    8
  • Protojerej Danilo Dangubić: Glas
    12h 47m
    1
  • Bora Stanković - "Slikar" prolaznosti života i ljudske tragike
    13h 11m
    0
  • Božović: Bilo bi lijepo da neki od predstavnika Vlade posjete i Istočnu Ilidžu
    8h 14m
    0
  • Prikupljeno 12.393 KM za našeg sugrađanina kojem je izgorjela kuća u Donjoj Ljubogošti
    7h 31m
    0