Gorbačov sahranjen na moskovskom groblju

03.09.2022. 19:15
0
IZVOR: tanjug.rs

Posljednji lider Sovjetskog saveza Mihail Gorbačov sahranjen je danas na moskovskom groblju Novodevičje, javlja agencija RIA Novosti.

Gorbačov je sahranjen pored supruge Raise, koja je preminula prije 23 godine.

Komemoracija Gorbačovu, koji je preminuo u utorak u 92. godini, održana je u moskovskom Domu saveza.

Prvobitno je planirano da ispraćaj traje od 10.00 do 14.00, ali je vrijeme u kojem su brojni građani i zvaničnici mogli da se oproste od Gorbačova skraćeno do 13.00.

Kako je ranije saopšteno RIA Novostima u "Gorbačov fondu", ispraćaj je organizovala jedna od službi predsjedničke administracije Rusije.

Agencija TAS S navodi da su tokom sahrane bili prisutni članovi ruske Počasne garde.

Ranije, Rojters je izvjestio da je jedan od retkih evropskih lidera koji je došao na ispraćaj Gorbačova bio Viktor Orban, a komemoraciji su prisustvovali ambasadori i predstavnici diplomatskih misija SAD, Njemačke, Japana, Velike Britanije, kao i zamjenik predsjednika ruskog Savjeta bezbjednosti Dmitrij Medvedev.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Danas sahrana Ljiljane Zelen Karadžić Danas sahrana Ljiljane Zelen Karadžić
U petak sahrana Ljiljane Zelen Karadžić U petak sahrana Ljiljane Zelen Karadžić
General Nebojša Pavković sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju General Nebojša Pavković sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju
Najčitanije
  • U saobraćajnoj nesreći život izgubili sveštenik i njegova supruga, sutra Dan žalosti u Derventi
    9h 7m
    2
  • Na današnji dan preminula srpska heroina Nadežda Petrović
    16h 5m
    2
  • Preminuo Marinko Bjelica, otac troje heroja Vojske Republike Srpske
    4h 25m
    1
  • Radno vrijeme na području opštine Pale tokom vaskršnjih praznika
    10h 2m
    0
  • Radiša Gojgić – "Karađorđeva zvezda" i četiri teške rane zbog kojih je ostao doživotni invalid
    2h 44m
    0