U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođen je dječak.
Ljekarsku intervenciju zatražila su 74 pacijenta.
Grad uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.
U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođen je dječak.
Ljekarsku intervenciju u bolnici u Foči zatražilo je 19 pacijenata.
Za Dom zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu zatražilo je 10 pacijenata.
Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su nekoliko intervencija.
Sokolac: (dvije tehničke intervencije)
U vremenu od 13.43 do 15.20 časova intervencija na otvaranju vrata na objektu u naselju Podromanija. Intervenisala tri vatrogasca sa jednim vozilom.
Druga tehnička intervencija u periodu od 17.20 do 18.15 na otvaranju vrata na objektu u Ulici Gruje Novakovića. Intervenisala tri vatrogasca sa jednim vozilom.
Istočna Ilidža,
Jedna intervencija u periodu od 00.35 do 01.15 na gašenju zapaljenog automobila Ulici Branka Radičevića. Intervenisala tri vatrogasca sa jednim vozilom.
Saobraćaj se u Republici Srpskoj i FBiH odvija po pretežno suvim i mjestimično mokrim i klizavim kolovozima, a zbog niskih jutarnjih temperatura moguća je poledica u višim predjelima i preko planinskih prevoja.
Iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske vozačima skreću pažnju i na povećanu opasnost od odrona na dionicama u usjecima.
Magla i niska oblačnost mjestimično smanjuju vidljivost na dionicama u kotlinama i u višim predjelima.
Zbog oštećenja mosta na magistralnom putu Sastavci-Ustiprača saobraća se jednom saobraćajnom trakom. Brzina kretanja vozila ograničena je na 30 kilometara na čas, a preko mosta je zabranjen saobraćaj za vozila nosivosti veće od 30 tona.
Minerski radovi izvode se u kamenolomu u Rogoušićima na magistralnom putu Podromanija - Sumbulovac - Donja Ljubogošta, kao i u mjestu Ljubogošta na magistralnom putu Podromanija-Ljubogošta.
Na graničnim prelazima u BiH jutros nema dužih zadržavanja.
Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila nosivosti do tri i po tone.
Na prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.
U Republici Srpskoj i FBiH u prvom dijelu dana biće pretežno oblačno uz slabu kišu koja se lokalno ledi pri tlu, u višim predjelima uz susnježicu ili snijeg, dok se poslije podne očekuje toplije i promjenljivo oblačno vrijeme uz sunčane periode na sjeveru i istoku.
Na jugu i zapadu oblačno uz povremenu kišu, lokalno jaču. Počeće da duva i jača jugo.
Vjetar prije podne slab, zatim umjeren do jak južnih smjerova. Na jugu i u Krajini ponegdje olujni udari vjetra. Na krajnjem sjeveru vjetar ostaje slab, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Maksimalna temperatura vazduha od sedam stepeni Celzijusovih do 13, u višim predjelima od četiri.
Federalni hidrometeorološki zavod navodi da je jutros u Srpskoj i FBiH pretežno oblačno vrijeme.
Temperatura vazduha izmjerena u 7.00 časova: Bjelašnica i Sokolac minus pet, Srebrenica, Han Pijesak i Srebrenica minus tri, Gradačac i Bijeljina minus dva, Čemerno, Rudo, Višegrad i Foča minus jedan, Tuzla i Zenica nula, Bileća, Gacko, Jajce, Sanski Most, Srbac, Novi Grad, Prijedor, Mrkonjić Grad, Banjaluka i Doboj jedan, Kneževo dva, Drinić i Sarajevo tri, Ribnik i Trebinje pet, Mostar šest i Bihać devet stepeni Celzijusovih.