Grad bogatiji za dva stanovnika

01.09.2023. 08:35
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođeni su dječak i djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražila su 42 pacijenta.

Grad uredno snabdijeven vodom.

Pale,

Zbog radova na 10 kV vodu Kadino selo, doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije, u periodu od 16:00 do 19:00 časova, potrošačima u naseljima: Podkrajevi, Skrajnik, Kadino selo, Potoci, Kržulj, Metaljka, te potrošačima oko benzinske pumpe ”Stijene Petrol” Mokro i brente ”Janjić”, ”Vladičić”, ”Ikanović” i ”Marković”.

U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođena je djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 12 pacijenta.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 15 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su jednu intervenciju.

Istočno Novo Sarajevo,

Intervencija na gašenju zapaljenog automobila u Ulici Nikole Tesle br. 72. Vozilo je ugašeno u 2.25 časova, a pričinjena je materijalna šteta.

Na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH saobraćaj se odvija redovno, po mjestimično vlažnim kolovozima, a iz Auto-moto saveza Srpske upozoravaju vozače na maglu u kotlinama i duž riječnih tokova, te na povećanu opasnost od odrona na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina.

Na dionici magistralnog puta Han Pijesak jedan-Han Pijesak dva i dionica Han Pijesak dva-Sokolac u toku je rehabilitacija puta gdje je potrebno prilagoditi brzinu kretanja vozila.

Saobraćaj se odvija otežano na dionici magistralnog puta Foča-Goražde u mjestu Filipovići na samoj liniji razgraničenja zbog sanacije klizišta.

U FBiH danas i sutra od 8.00 do 17.00 časova biće obustavljen saobraćaj na regionalnom putu Krupac-Igman, na dijelu od Krupca do priključka za Trnovo, Dejčiće, Pendičiće i Lediće.

U toku su radovi na magistralnom putu u Sarajevu na tranzitu od kružnog toka u Hrasnom do skretanja za Vraca zbog čega se svakim danom, osim nedjelje, od 7.00 do 16.30 časova saobraćaj odvija usporeno, jednom trakom.

Na graničnim prelazima u BiH jutros nema dužih zadržavanja.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će u prvom dijelu dana biti sunčano i toplije, a u drugom je moguć razvoj oblačnosti koji samo ponegdje u istočnim predjelima može da donese kratkotrajnu kišu ili pljusak.

Maksimalna temperatura vazduha iznosiće od 25 do 30, u višim predjelima od 19 stepeni Celzijusovih.

Jutro je svežije uz čestu maglu u dolinama rijeka i po kotlinama, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Duvaće slab i promjenljiv vjetar.

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros ima dosta niske oblačnosti ili magle širom BiH.

Temperatura vazduha izmjerena u 7.00 časova: Čemerno osam stepeni, Banjaluka, Tuzla i Han Pijesak 11, Sokolac 12, Prijedor, Bileća i Mrkonjić Grad 13, Bijeljina, Doboj, Sarajevo i Novi Grad 14, Trebinje i Rudo 15, Zenica 17 i Neum 19 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra pretežno oblačno sa slabim padavinama Sutra pretežno oblačno sa slabim padavinama
Naš grad bogatiji za dva dječaka Naš grad bogatiji za dva dječaka
Sutra pretežno oblačno sa slabim padavinama Sutra pretežno oblačno sa slabim padavinama
Najčitanije
  • Sjećanje: Boško Novaković, jedan od najmlađih gardista koji je položio život za Republiku Srpsku
    10h 48m
    11
  • Godišnjica smrti velikog Nebojše Glogovca
    10h 49m
    3
  • Godišnjica formiranja Prvog jurišnog bataljona (VIDEO)
    6h 46m
    0
  • Snimanje scena za film „Linija“ u Istočnoj Ilidži – potrebni statisti
    46m
    0
  • Dodik: Razgovarati sa Srbima o napuštanju zajedničkih institucija
    4h 36m
    5