Grad jutros bogatiji za dva dječaka

03.10.2019. 08:17
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu tokom protekla 24 časa rođena su dva dječaka. Ljekarsku intervenciju zatražilo je 45 pacijenata.

Teritorijalna vatrogasna jedinica Istočno Sarajevo u protekla 24 časa nije imala intervencija.

Grad je ovoga jutra uredno snabdijeven električnom energijom.

Zbog kvara na glavnom distributivnom cjevovodu u Topliku doći do pada pritisika u mreži i mogućeg povremenog nestanka vode.

-Zbog obima i vremena sanacije kvara ne možemo predvidjeti tačno vrijeme normalizacije vodosnabdjevanja. Zbog otklanjanja kvara dana 3. 10. 2019. na lokaciji Dobrinja I, bez napajanja vodom privremeno će  ostati ulica  Trg Sabora Bosanskog  i to periodu od 9 do 15 časova. Molimo korisnike naših usluga za razumijevanje i apelujemo na  racionalnu potrošnju vode – navodi se u saopštenju KP "Vodovod i kanalizacija" A.D. Istočno Sarajevo.

Zbog kiše u većini krajeva RS, vozače jutros upozoravamo na mokre i klizave kolovoze.

Povećana je opasnost  od odrona kamenja i zemlje na kolovoz dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina.

Vozačima savjetujemo opreznu vožnju, prilagođenu stanju i uslovima na putu i obavezno poštovanje privremene saobraćajne signalizacije na putevima gdje se izvode sanacioni radovi.

Zbog minerskih radova, danas od 9.00 do 10.00 časova, maksimalno 10 minuta, biće obustavljen saobraćaj na regionalnom putu Istočno Sarajevo-Trebević-Pale, dionica Miljevićka krivina-Zlatište, na lokalitetu Zlatišta.

Zbog izgradnje male-hidroelektrane Krupac na rijeci Željeznici jednom trakom naizmjenično saobraća se na dionici magistralnog puta Krupac-Bogatići, na području opština Istočna Ilidža i Trnovo. 

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH danas će biti oblačno vrijeme sa kišom, na visokim planinama sa prolaznom susnježicom i snijegom.
Jutro je oblačno sa kišom i lokalnim pljuskovima, a u Hercegovini i grmljavinom, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda. 

Prestanak padavina najprije na sjeverozapadu i sjeveru, a pred kraj dana i u noći i u ostalim predjelima, uz djelimično razvedravanje. 

Najviša dnevna temperatura od 10 do 16, na planinama oko osam stepeni Celzijusovih, a prema večeri u osjetnom padu. 

Duvaće slab do umjeren sjeveni i sjeveroistočni vjetar, a u Hercegovini umjerena bura, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Tupeša: Postom prevazići iskušenja, uzdržati se od zlih misli, djela, a ne samo hrane Tupeša: Postom prevazići iskušenja, uzdržati se od zlih misli, djela, a ne samo hrane
Povećana opasnost od odrona, klizišta i obrušavanja drveća na kolovoz Povećana opasnost od odrona, klizišta i obrušavanja drveća na kolovoz
Naš grad bogatiji za jednog dječaka Naš grad bogatiji za jednog dječaka
Najčitanije
  • Pale: Lišeno slobode lice zbog paljenja vozila
    16h 35m
    5
  • Bora Stanković - "Slikar" prolaznosti života i ljudske tragike
    7h 18m
    0
  • Pismo poginulom bratu
    6h 29m
    3
  • Navršila se godišnjica varvarskog napada na porodicu Starovlah u Palama
    17h 53m
    6
  • Ljubimci poznatih umjetnika: Salvador Dali i njegov ocelot
    8h 11m
    3