Građani blokirali regionalni put zbog hapšenja sveštenika i vladike

13.05.2020. 14:50
0
IZVOR: SRNA

Mještani Andrijevice, njih tridesetak, blokirali su regionalni put Berane-Andrijevica, u mjestu Slatina, kao znak protesta zbog hapšenja sveštenika Srpske pravoslavne crkve i Njegovog preosveštenstva vladike budimljansko-nikšićkog Joanikija.

Građani Andrijevice od 11 časova drže u blokadi magistralni put Berane-Andrijevica-Plav. Oni su poručili da je to znak protesta zbog hapšenja nikšićkih sveštenika i vladike Joanikija, javila je Televizija Crne Gore.

Alternativnog puta na toj dionici nema.

Njegovom preosveštenstvu episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju određeno je zadržavanje do 72 časa nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću zbog sinoćnje litije u tom gradu na kojoj se okupilo više hiljada građana, a koja je održana uprkos zabrani javnih okupljanja.

Pritvor do 72 časa određen je i sveštenicima nikšićkog Sabornog hrama Sveti Vasilije Ostroški - Danilu Zirojeviću, Željku Rojeviću, Ostoji Kneževiću, Mirku Vukotiću, Vasiliju Brboriću, Draganu Krušiću i Nikoli Marojeviću. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Danas Sveti sveštenomučenik Platon Danas Sveti sveštenomučenik Platon
Danas Vaskršnji utorak Danas Vaskršnji utorak
Sutra su Mladenci Sutra su Mladenci
Najčitanije
  • Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama
    22h 1m
    0
  • Danas Markovdan
    10h 17m
    0
  • Minić: Za sedam dana u funkciji pravac ka Sarajevu iz Foče
    1h 55m
    0
  • Spasovdanske svečanosti u Istočnom Novom Sarajevu
    5h 12m
    0
  • Aco Stanišić finansira matursko veče za sve paljanske srednjoškolce
    2h 20m
    0