Grčki carinici u štrajku

02.04.2024. 18:07
0
IZVOR: Tanjug

Prelaz Evzoni zatvoren je zbog štrajka grčkih carinika, prenose mediji u regionu, a obustava rada će trajati danas i sutra, zbog čega se putnici savjetuju da odlože putovanja.

Kako navodi makedonska informativna agencija MIA, vozila hitne pomoći moći da prolaze nesmetano.

Teretni saobraćaj na graničnim prelazima Bogorodica - Evzoni, Dojran - Dojrani i Medžitlija - Niki biće potpuno obustavljen, osim za kvarljivu robu, od ponedeljka u ponoć do srijede do 23:59, u okviru dvodnevnog štrajka grčke carine službenika, saopštila je Uprava carina Sjeverne Makedonije, prenosi MIA.

Prema podacima koje je MIA dobila iz ambasade Grčke u Skoplju putnički saobraćaj će tokom štrajka od 48 sati, biti periodično omogućen, ali se putnici savjetuju da izbjegavaju odlazak preko granice tokom perioda.

Kako grčki mediji navode, carinici danas i sutra stupaju u 48-časovni štrajk protestujući zbog promjena koje promoviše uprava javnih prihoda, a za koje tvrde da se uglavnom odnose na područne carinarnice, koje su u opasnosti od smanjenja broja zaposlenih i zatvaranja.

Carinici reaguju na promjene i veliki obim posla koji imaju na graničnim prelazima sa Albanijom i Sjevernom Makedonijom.

Štrajk je najavljen prije nedelju dana.

Komentari 0
Povezane vijesti
Grčka zabranila električne trotinete mlađima od 17 godina Grčka zabranila električne trotinete mlađima od 17 godina
Grčka pomaže građanima kod kupovine goriva Grčka pomaže građanima kod kupovine goriva
Tri takmičara „Slavije“ u reprezentaciji Srpske na Evropskom prvenstvu Tri takmičara „Slavije“ u reprezentaciji Srpske na Evropskom prvenstvu
Najčitanije
  • Pojavio se snimak haosa na magistralnom putu kod Pala: Tuča nakon saobraćajne nezgode (VIDEO)
    19h 30m
    0
  • Ljetno osvježenje: Sladoled, kraljevska poslastica
    13h 55m
    0
  • Na današnji dan preminuo je patrijarh srpski Varnava (Rosić)
    23h 40m
    0
  • „Sport Vision” u Istočnom Sarajevu zapošljava
    19h 58m
    0
  • Obezbijediti informacije o rezultatima unutrašnje kontrole povodom događaja u "Enigmi"
    18h 23m
    0