Grupa hodočasnika iz Sokoca stigla u Nikšić

11.05.2024. 14:11
0
IZVOR: katera.news

Grupa hodočasnika iz Sokoca, koji su krenuli na Đurđevdan, trenutno se nalaze u Nikšiću.

Kako su za Kateru rekli iz Udruženja građana „Sveti Vasilije Ostroški“, koje je i organizator hodočašća, u večernjim časovima pristižu u manastir Ostrog. Ovo im je 15. hodočašće po redu.

Podsjećamo, grupa od 33 hodočasnika je na Đurđevdan, u ranim jutarnjim časovima, od Crkve Svetog proroka Ilije u Sokocu krenula pješice na put dug 230 kilometara do Manastira Ostrog na poklonjenje moštima Svetog Vasilija.

Udruženje građana „Sveti Vasilije Ostroški“ osnovano je 2019. godine uz blagoslov mitropolita dabrobosanskog Hrizostoma, kada je grupa hodočasnika došla na ideju da ima Udruženje, čiji će cilj prvenstveno biti pomoć ugroženom stanovništvu i organizovanje hodočašća. Do sada su imali više akcija pomoći ljudima na području naše opštine, ali i ostalih u sastavu Grada Istočno Sarajevo.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Sokocu promovisana knjiga "Gorostasi gore Romanije" autora Milivoja Jankovića U Sokocu promovisana knjiga "Gorostasi gore Romanije" autora Milivoja Jankovića
Premijera filma „Children in Gehenna“ 30. juna u Sokocu Premijera filma „Children in Gehenna“ 30. juna u Sokocu
Počelo obilježavanje Dana odbrane Sarajevsko-romanijske regije Počelo obilježavanje Dana odbrane Sarajevsko-romanijske regije
Najčitanije
  • Borbe na Treskavici 1995. godine (FOTO)
    12h 42m
    14
  • Na današnji dan umro veliki Borislav Pekić: Srpski pisac koji je svoj život posvetio borbi za slobodu
    11h 20m
    0
  • Srpska nevjesta iz Holivuda
    11h 42m
    0
  • Lice iz Istočne Ilidže prevareno za 5.200 KM prilikom kupovine montažne garaže
    10h 8m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Iz teretnog vozila ukradeni alat i kablovi za struju
    10h 22m
    0