Han Pijesak: Za elektronsku sirenu izdvojeno 18.000 KM

25.09.2020. 18:31
1
IZVOR: SRNA

Opština Han Pijesak nabavila je elektronsku sirenu za slučaj opasnosti, elementarne nepogode ili druge nesreće za šta je izdvojila oko 18.000 KM.

Ovim uređajem sprovodi se obavještavanje i uzbunjivanje stanovništva s ciljem da se blagovremeno preduzmu mjere i zadaci zaštite i spasavanja, saopšteno je na sajtu opštine.

Riječ je o elektronskoj sireni koja je nabavljena od firme "MIBO komunikacije" iz Sarajeva.

U skladu sa Pravilnikom o uzbunjivanju i postupanju građana u slučaju opasnosti, opština Han Pijesak će svakog petnaestog u mjesecu u 12.00 časova provjeravati ispravnost sistema za uzbunjivanje, davanjem znaka "prestanak opasnosti".

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Janko 26.09.2020. 16:59
    Pa dje li je samo nadjose za 18 000km da je kupe?Dobro je, Han-Pijesak je vec spreman za armagedon!
Povezane vijesti
Han Pijesak: Nepoznati počinilac usmrtio psa na imanju Han Pijesak: Nepoznati počinilac usmrtio psa na imanju
"Dom za starija lica Han Pijesak" zvanično počinje sa radom 1. aprila "Dom za starija lica Han Pijesak" zvanično počinje sa radom 1. aprila
Održano književno veče Bojana Ljubenovića u Han Pijesku Održano književno veče Bojana Ljubenovića u Han Pijesku
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    13h 33m
    4
  • Besmrtni heroj – Potpukovnik Života Đurić
    1h 32m
    1
  • Sjećanje na velikana: Branko Ćopić
    1h 33m
    2
  • Život i misija Matije Bana, akademika, diplomate, Srbina, katolika
    1h 30m
    2
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    16h 3m
    8