Infektivna klinika u Beogradu: Zabrinuti smo, premoreni i prepuni

08.07.2020. 10:03
0
IZVOR: Sputnjik

Na Infektivnoj klinici Kliničkog centra Srbije nalazi se 92 pacijenta sa srednje teškom i teškom kliničkom slikom. Dr Ivana Milošević, zamjenik direktora Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije kaže za "RTS" da je u posljednja 24 časa u bolnice širom Beograda primljeno 144 bolesnika.

Ivana Milošević je gostujući u Dnevniku RTS navela da je tokom posljednja 24 sata pregledano 320 bolesnika, oko 100 u toku noći, prenosi Blic“.

- Za posljednja 24 sata u bolnice širom Beograda primljeno je 144 bolesnika, u Infektivnu kliniku 12. To znači da kao da smo primili cijelu Infektivnu kliniku, cijele njene kapacitete u roku od 24 sata. Ogroman je priliv pacijenata – izjavila je Miloševićeva.

Navodi da otkad je ovo počelo zdravstveni radnici su po prvi put ozbiljno zabrinuti.

- Sa ovolikim prilivom bolesnika pitanje je koliko ćemo moći da izdržimo - istakla je Miloševićeva.

Ističe da je na intezvinoj njezi Infektivne klinike 15 bolesnika, na raspiratorima 11, šest na invanzivnoj, a pet na neinvazivnoj ventilaciji.

- Svi bolesnici i oni koji su na inavanzivnoj i neinvanzivnoj su potencijalno životno ugroženi. Ima puno mladog svijeta, imali smo jednog bolesnika u dubokoj starosti. Pažnju moraju da obrate svi - naglasila je Miloševićeva.

Kaže da je sada mnogo teže nego u martu i aprilu.

- Mnogo nam je teže, jer onda kada se prešlo na našu dobru volju i našu savjest stvari su krenuli drugim tokom. Brine nas ogroman priliv u bolnice širom Srbije. Sa ovakvim prilivom bolesnika plašim se da nećemo moći da zbrinemo sve bolesne ljude - navela je Miloševićeva.

Navodi da moraju da se poštuju sve mjere jer, kako je naglasila, ako se ne poštuju mjere “nećemo moći da se izborimo sa ovom pošasti”.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pešić odredio konačan spisak za Evropsko prvenstvo Pešić odredio konačan spisak za Evropsko prvenstvo
Dvogodišnja djevojčica pala sa terase Dvogodišnja djevojčica pala sa terase
U Rudom počinje da se gradi magistralni put koji će povezati Republiku Srpsku i Srbiju U Rudom počinje da se gradi magistralni put koji će povezati Republiku Srpsku i Srbiju
Najčitanije
  • Bombardovanje bolnice u Kasindolu 1995. godine
    8h 59m
    4
  • Definisano referendumsko pitanje
    22h 32m
    17
  • Posna pica kakvu ćete pamtiti
    9h 6m
    0
  • Danas obilježavamo Svjetski dan folklora
    9h 9m
    0
  • Referendum u Srpskoj 25. oktobra
    11h 14m
    1