Isplata naknada za maj

04.06.2020. 08:40
0
IZVOR: SRNA

Fond za dječiju zaštitu Republike Srpske počinje danas isplatu naknada za maj na ime dodatka na djecu, materinskog dodatka, prava na pomoć za opremu novorođenčeta, pronatalitetne naknade za trećerođeno i četvrtorođeno dijete i naknade roditelju-njegovatelju ili njegovatelju.

Iz Fonda je saopšteno da dodatak na djecu prima 11.309 korisnika za 16.533 djece, a za isplatu je obezbijeđeno 1.106.605 KM.

Materinskim dodatkom obuhvaćeno je 5.260 porodilja, a za isplatu ovog prava izdvojeno je 2.130.300 KM.

Pravo na pronatalitetnu naknadu za trećerođeno i četvrtorođeno dijete ostvarilo je 125 porodilja, odnosno 112 trećerođene i 18 četvrtorođene djece, a za isplatu ovog prava izdvojeno je 75.300 KM.

Za isplatu prava na pomoć za opremu novorođenčeta obezbijeđeno je 191.250 KM za 751 porodilja, odnosno 765 djece.

Fond za dječiju zaštitu nastavlja sa isplatom novog prava iz dječije zaštite, naknade roditelju-njegovatelju ili njegovatelju, a za isplatu ovog prava izdvojeno je 21.825 KM za 194 korisnika.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra isplata socijalnih davanja Sutra isplata socijalnih davanja
Počela isplata prava iz sistema dječije zaštite Počela isplata prava iz sistema dječije zaštite
Danas isplate boračkog dodatka, invalidnina i socijalnih davanja Danas isplate boračkog dodatka, invalidnina i socijalnih davanja
Najčitanije
  • Javno preduzeće „Uslužni servis“ Istočna Ilidža zapošljava
    8h 15m
    2
  • Bitka za Rogoj: „Za mnom, braćo“
    11h 28m
    4
  • Slijedi interni postupak zbog navoda o vrijeđanju u Istočnoj Ilidži
    10h 26m
    10
  • MUP Srpske uhapsio tri lica zbog iskorištavanja djece za pornografiju
    15h 26m
    2
  • Lučić: Deklaracija ne predstavlja zaštitu institucije predsjednika nego isključivo Milorada Dodika
    12h 36m
    1