Ispovijest svjedoka stravične eksplozije u Zvorniku

23.12.2019. 14:53
0
IZVOR: srpskainfo.com

Još se ne zna koliko ima mrtvih, ali kažu da ljude traže pod ruševinama. Prizor je užasan, pumpa je sravljena sa zemljom, a u velikoj mjeri je oštećena i kuća pored.

Ovim riječima svjedoci stravične eksplozije na pumpi “Nešković” nadomak Zvornika u blizini graničnog prelaza Šepak, između Srbije i BiH, opisuju trenutke nakon snažne detonacije koja je odjeknula ovim malim mjestom.

Prema prvim informacijama, eksploziju je izazvala cijev na točilici za plin u koju je udario automobil.

– Automobil je bio parkiran ispred kafića. Zadnji kraj je bio okrenut prema tanku. Kada je čovjek ušao, auto je krenuo unazad, prešao preko ivičnjaka i udario u cijev plina. Počelo je da „ječi“. Napravila se dimna zavjesa, tako da se ništa nije vidjelo – rekao je Alija Alić za Srpskainfo.

Dodaje kako niko nije zaustavljao narod, hodalo se gore-dolje, a „onda se sve smirilo“.

– Tada je naišao neko s kolima i počeo turirati… Rekoh: „Sad će biti…“ Nisam ni izgovorio, to se i desilo. Desilo se na kraju, kad je sve prošlo. Da je „puklo“ u onom momentu kad je bio taj dim, ne bi ostalo ničega – ispričao je Alić.

Na okolnim objektima su popucali prozori, vrata su izbijena iz štokova, crijep popucao na krovoima.

–  Izašli smo da vidimo šta se desilo. Jedan čovjek je bio zatrpan u ruševini, vikao je „u pomoć“. Niko nije smio da priđe. Prišli smo ja, jedan policajac i još jedan momak. Izvukli smo ga iz automobila i ubacili u jedno policijsko vozilo – rekao je Ilija Jović.

Slične su izjave i drugih očevidaca.

– Čuo sam na licu mesta od jednog carinika da je neki čovjek automobilom udario u crijevo za plin i da je plin curio duže vrijeme. Ali su ljudi nastavili da toče gorivo i onda je došlo do eksplozije. Pumpa je sravnjena sa zemljom, a u velikoj mjeri je oštećena i kuća pored. Na licu mjesta su vatrogasci, policija i hitna pomoć iz Loznice. Ljude još traže u ruševinama – rekao je sa lica mjesta jedan od očevidaca za Blic.

Na licu mjesta trenutno se nalazi veliki broj vatrogasaca, policajaca ali i doktora iz službe Hitne pomoći. Zbog straha da bi mogla uslijediti još neka eksplozija, čitav kraj je blokiran, a građanima je zabranjen prilaz.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Glođansko brdo, simbol stradanja i hrabrosti – 33 godine od pogibije 126 boraca Glođansko brdo, simbol stradanja i hrabrosti – 33 godine od pogibije 126 boraca
Na Glođanskom brdu sutra parastos za 126 svirepo ubijenih srpskih vojnika Na Glođanskom brdu sutra parastos za 126 svirepo ubijenih srpskih vojnika
Premijera dokumentarnog filma "Djeca Bradine" Premijera dokumentarnog filma "Djeca Bradine"
Najčitanije
  • Srpski cvijet izuzetne ljepote stavite na rever i budite ponosni
    1m
    0
  • Sarajevski specijalci pozirali sa sramnom zastavom
    19h 48m
    11
  • Dan kad je srušena "Gvozdena zavjesa"
    19h 50m
    1
  • Kraljica jeseni – knedla
    18h 0m
    1
  • Dragana Kusmuk: Svi smo mi Marija Pojužina
    4h 57m
    2