Istočno Novo Sarajevo: Trgovinske i uslužne radnje sutra nemaju odobrenje za rad

30.04.2020. 13:28
0
IZVOR: SRNA

Na području opštine Istočno Novo Sarajevo sutra, na Međunarodni praznik rada, neće raditi trgovinske, ugostiteljske, zanatske, uslužne i druge radnje, izjavio je načelnik ove lokalne zajednice Ljubiša Ćosić.

- Iako smo suočeni sa teškom i složenom situacijom izazvanom virusom korona, Međunarodni praznik rada – 1. maj treba da bude proslavljen i kod nas kao i širom svijeta, odnosno u korist onih ljudi koji su stalno radno angažovani na privatnim ili javnim poslovima - rekao je Ćosić.

On je istakao da, u svakom slučaju, značaj ovog međunarodnog praznika ne smije biti zaboravljen i 1. maj treba posvetiti svim radnicima, uz poruku da, kada sve ovo prođe, svi moraju biti još više posvećeni revitalizaciji i što bržem oporavku privrede, posebno u privatnom sektoru.

- Osim oživljavanja oblasti proizvodnje, usluga i trgovine, znatnu pažnju treba da posvetimo i sektoru turizma - naveo je Ćosić.

On je potvrdio da se na području Istočnog Novog Sarajeva poštuju naredbe i mjere Republičkog štaba za vanredne situacije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srednjovjekovni festival viteštva u subotu na Tvrdimićima Srednjovjekovni festival viteštva u subotu na Tvrdimićima
Najavljeni prekidi električne energije za sutra Najavljeni prekidi električne energije za sutra
U toku rad na rasvjetljavanju krivičnog djela „Teško ubistvo“ u pokušaju U toku rad na rasvjetljavanju krivičnog djela „Teško ubistvo“ u pokušaju
Najčitanije
  • Natalija Jokić, djevojčica koja u naručju majke bježi od "Oluje" (FOTO)
    53m
    3
  • Sjećanje na učiteljicu Stanu Arnaut, mučenicu prebilovačku
    5h 53m
    3
  • Uhapšeno lice iz Istočnog Sarajeva zbog prevare na internetu
    1h 48m
    0
  • Budimir i Kostrešević na konferenciji za novinare u Palama
    10h 3m
    3
  • Šehovac: Pokušaje ubistva u Istočnom Novom Sarajevu preuzeće Republičko tužilaštvo
    6h 13m
    5