Jaka kiša ugasila požare u bilećkim selima

16.08.2024. 21:48
0
IZVOR: srna.rs

Požari na području nekoliko sela u Bileći ugašeni su nakon obilne kiše koja je danas zahvatila to područje, rečeno je Srni u Teritorijalno-vatrogasno-spasilačkoj jedinici Bileća.

Iz ove jedinice apelovali su na građane da ne pale vatru na otvorenom i da se odgovorno ponašaju kako bi se izbjegla mogućnost pojave novih požara.

U Bileći je samo danas bilo pet požara, a najveći je bio u selu Granica, sa kojim su se bilećki vatrogasi danonoćno borili, a u čemu su im pomagali helikopteri Helikopterskog servisa Republike Srpske i Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.

Požari su zahvatili više bilećkih sela posljednjih desetak dana, a prilikom gašenja povrijeđena su i tri bilećka vatrogasca, dok su u suzbijanju vatre vatrogascima pomagali i pripadnici Civilne zaštite Republike Srpske, Oružanih snaga BiH iz bilećke kasarne, šumari, kolege iz Trebinja i mještani.

U požarima je pričinjena velika materijalna šteta na vegetaciji i šumskom rastinju u više sela bilećke opštine, a oštećena je i vatrogasna oprema i elektroenergetska infrastruktura u selima koja su bila ugrožena.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srpskoj samo jedan privatni detektiv U Srpskoj samo jedan privatni detektiv
Za devet mjeseci u invalidsku penziju otišlo 1.416 građana Srpske Za devet mjeseci u invalidsku penziju otišlo 1.416 građana Srpske
Istočno Sarajevo bogatije za djevojčicu Istočno Sarajevo bogatije za djevojčicu
Najčitanije
  • Strašna nesreća na auto-putu: Poginule majka i beba iz BiH
    4h 32m
    0
  • Na današnji dan umrla Milunka Savić
    8h 44m
    0
  • Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju
    8h 39m
    4
  • Rogatička ekipa „Rajak“ osvojila treće mjesto na „Sačijadi“ u Vladimircima
    23h 33m
    0
  • U Čaklama sutra parastos ubijenim srpskim borcima
    5h 36m
    0