Jokić ostvario 146. tripl-dabl

15.01.2025. 09:07
0
IZVOR: srna.rs

Srpski košarkaš Nikola Jokić postao je igrač koji je najbrže u istoriji lige došao do 15.000 poena, 7.500 skokova, te 5.000 asistencija, objavljeno je na sajtu NBA lige.

Jokić je ovaj učinak ostvario nakon utakmice "Denver nagetsa" koji je u gostima savladao "Dalas maverikse" rezultatom 118:99 u regularnom dijelu sezone NBA lige.

Prethodni rekorder bio je Leri Bird, kojem je bilo potrebno 799 utakmica da dođe do ovakvog učinka, dok je reprezentativac Srbije ovaj rezultat ostvario za 709 mečeva.

"Nagetsi" su upisali četvrtu pobjedu u nizu, a Jokić je došao i do 146. tripl-dabla u karijeri pošto je meč završio sa 10 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

Jokić je trenutno treći strijelac, treći skakač i drugi asistent NBA lige u ovoj sezoni, a na dobrom je putu da dođe do četvrte titule za najkorisnijeg igrača lige, prenosi "Sport klub".

Komentari 0
Povezane vijesti
Nole bez izgubljenog seta do trećeg kola Rolan Garosa Nole bez izgubljenog seta do trećeg kola Rolan Garosa
Đoković: Htio sam da dominiram protiv Federera i Nadala Đoković: Htio sam da dominiram protiv Federera i Nadala
Đoković: Oni su mi bili najveća motivacija! Đoković: Oni su mi bili najveća motivacija!
Najčitanije
  • Franc Kafka: Godišnjica smrti književnog velikana
    21h 6m
    0
  • Najavljeni prekidi u isporuci električne energije za sutra
    23h 6m
    0
  • Božović potpisao ugovore za sufinansiranje troškova rekonstrukcije Ilidžanske ulice i Ulice Starine Novaka
    18h 57m
    1
  • Kako kisela voda utiče na organizam
    11h 55m
    0
  • Pomen civilima masakriranim prije 33 godine u Ledićima
    21h 31m
    3