Još dvije osobe u Mostaru imaju koronavirus, među oboljelim medicinska sestra

26.03.2020. 14:12
0
IZVOR: srpskainfo.com

Direktor Zavoda za javno zdravstvo Hercegovačko-neretvanskog kantona Dr. Nermin Avdić potvrdio je dva dodatna slučaja zaraze korona virusom u Mostaru što je ukupno devet oboljelih u ovom gradu.

Ponovio je da su u Mostaru dva klastera, prvi koji se veže uz prvozaraženog te onaj koji se odnosi na BHANSA. Rekao je da su na Klinici za infektivne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice Mostar tri pacijenta na respiratoru.

Uz prvozaraženog pacijenta iz Mostara i prvozaraženu osobu iz Širokog Brijega, na respiratoru je i muškarac iz Konjica kojem se stanje naglo pogoršalo nakon višednevnog boravka u kućnoj izolaciji.

Odgovarajući na pitanje o tome da li među medicinskim osobljem ima pozitivnih na koronavirus, dr. Avdić je odgovorio potvrdno, pojasnivši da je riječ o medicinskoj sestri koja je bila u kontaktu s prvozaraženim u mostarskoj bolnici, piše Avaz.

Komentari 0
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
U vrijeme korone novac nosili u US Nenada Stevandića (VIDEO) U vrijeme korone novac nosili u US Nenada Stevandića (VIDEO)
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    19h 45m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    46m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    1h 48m
    0
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    19h 31m
    1
  • Odličan nastup Džudo kluba „Randori“ na Prvenstvu BiH u Sarajevu
    16h 0m
    0