Kapetan Dragan pušten iz zatvora i protjeran iz Hrvatske

28.03.2020. 10:36
1
IZVOR: Srna

Dragan Vasiljković, poznat i kao kapetan Dragan, rano jutros pušten je iz zatvora u Lepoglavi i protjeran iz Hrvatske, javili su hrvatski mediji.

Vasiljkovića su u Lepoglavi preuzeli policajci koji su ga prebacili do graničnog prelaza Bajakovo, gdje je oko 9.30 časova protjeran iz Hrvatske.

Njemu je izdato rješenje sa zabranom ulaska i boravka na području "Evropskog privrednog prostora" u trajanju od 20 godina.

U Ministarstvu pravosuđa su potvrdili da je Vasiljković pušten nakon što je odslužio zatvorsku kaznu.

Vasiljković je izdržao zatvorsku kaznu od 13,5 godina na koju je bio osuđen u Hrvatskoj, zbog ratnog zločina. 

Budući da mu je u izdržavanje kazne uračunato i vrijeme provedeno u ekstradicionom zatvoru u Australiji od osam godina i devet mjeseci, te u istražnom zatvoru u Hrvatskoj, kazna mu je istekla u martu ove godine.

Ranije su mu u čak tri navrata odbijani zahtjevi za uslovnim prijevremenim otpustom.

Kapetan Dragan, koji ima srpsko i australijsko državljanstvo, uhapšen je u Australiji gdje je živio i bio trener golfa. Hrvatskoj je izručen u maju 2015. godine. 

 

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Anonimno 02.04.2020. 18:51
    Pozdrav Kapetane!Dobro da si vratio živ!
Povezane vijesti
Neispravan med iz BiH i Hrvatske Neispravan med iz BiH i Hrvatske
Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije
Godišnjica "krvavog Uskrsa" na Plitvičkim jezerima Godišnjica "krvavog Uskrsa" na Plitvičkim jezerima
Najčitanije
  • Srpski grad sa najviše crkava – Da li znate koji je to grad?
    11h 15m
    2
  • Jedan od pretučenih na Palama: Tukli su me pred mojim djetetom, došao sam da zaradim dnevnicu
    12h 8m
    11
  • Otvoreno pismo podrške radnika Sarajevo-gasa povodom najavljene smjene Nedeljka Eleka
    18h 3m
    5
  • Kojić: Više od 30 ljudi tvrdi da je pretrpjelo torturu, nadležni moraju utvrditi odgovornost
    18h 17m
    8
  • Stanivuković: Gradonačelnik Istočnog Sarajeva treba da stane uz svoje građane
    15h 16m
    1