Kineski investitori zainteresovani za Jahorinu i Pale

24.10.2019. 13:41
0
IZVOR: Katera

Na poziv predstavnika kineskog Olimpijskog komiteta, uprava Olimpijskog centra „Jahorina”, na čelu sa direktorom Dejanom Ljevnaićem, obišla je olimpijski grad Peking i sedam okolnih ski centara, koji će biti domaćini zimskih Olimpijskih igara 2022. godine.

Više od 150 skijaša iz Kine u okviru priprema za olimpijadu, boravilo je na Jahorini prethodne zimske turističke sezone. Tokom posjete ovoj zemlji dogovoren je ponovni dolazak sportista u predstojećoj zimskoj sezoni, koji su i više nego zadovoljni prošlogodišnjim uslovima, te žele da ponove posjetu olimpijskoj planini i to u proširenom sastavu.

Predstavnici Olimpijskog komiteta Kine pozitivno su nastrojeni prema Republici Srpskoj a posebno interesovanje su iskazali ka Palama jer tu vide budućnost skijaškog sporta i turizma. Uprava Olimpijskog centra „Jahorina” je u Kini prezentovala nove investicije čija je realizacija trenutno u toku, što je još više podstaklo investitore da se odluče da posjete Pale i to već do kraja ove godine.

Slika

Tim povodom, direktor OC „Jahorina” Dejan Ljevnaić, istakao je da je skijanje u Kini u ekspanziji i da kinezi investiraju velika sredstva u skijanje i skijašku infrastrukturu. Prema njegovim riječima zainteresovanost da investicije sprovedu na Palama može biti od velikog značaja za cijelu Republiku Srpsku.

-Naša velika prednost je blizina međunarodnog aerodroma Sarajevo, a obećavajuće su i činjenice bezviznog režima kao i međudržavne saradnje Kine i Bosne i Hecegovine, koja je na visokom novou - istakao je Ljevnajić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počeo "Filmski kampus - program za studente" u Palama Počeo "Filmski kampus - program za studente" u Palama
Večeras počinje takmičenje u boksu, očekuje se više od 300 učesnika Večeras počinje takmičenje u boksu, očekuje se više od 300 učesnika
Pale: Sutra počinje takmičenje u boksu, očekuje se više od 300 učesnika Pale: Sutra počinje takmičenje u boksu, očekuje se više od 300 učesnika
Najčitanije
  • Milena Dravić - voljena filmska i pozorišna diva
    6h 28m
    30
  • Nogo: Sve više građana traži stručnu pomoć
    21h 25m
    0
  • Pokrenuta humanitarna akcija za našeg sugrađanina kojem je izgorjela kuća u Donjoj Ljubogošti
    5h 6m
    0
  • Izgorio krov na kući u Donjoj Ljubogošti
    5h 41m
    0
  • Luka Banđur ima 88, a njegov “fićo” 44 godine (VIDEO)
    21h 31m
    0