Od danas srednjoškolci i studenti u klupama u Srpskoj

19.04.2021. 08:33
0
IZVOR: SRNA

Učenici srednjih škola u Republici Srpskoj od danas će ponovo pohađati nastavu u školama.

Ovu odluku donio je Republički štab za vanredne situacije na sjednici 16. aprila.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić izjavio je ranije da, kada je riječ o školstvu, jedinice lokalne samouprave imaju pravo da donose pojedinačne odluke, kao što je slučaj sa Gradom Trebinje, gdje je u toku odluka da se nastava odvija na daljinu.

I nastava na fakultetima u Republici Srpskoj od danas će se održavati na redovan način.

Ovakvu instrukciju donijelo je Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Srpske na osnovu zaključka Republičkog štaba za vanredne situacije.

U instrukciji se navodi da su visokoškolske ustanove dužne da prilikom održavanja nastave i organizovanja ispitnih rokova i drugih aktivnosti u vezi sa polaganjem ispita primijene sve zdravstvene preporuke Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.

- Visokoškolske ustanove su dužne da obezbijede uslove za odvijanje nastave putem elektronskih sredstava komunikacije kako bi se, u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije, nastava odvijala nesmetano - navedeno je u instrukciji Ministarstva.

Komentari 0
Povezane vijesti
Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće
Narednih dana još toplije, moguće obaranje rekorda Narednih dana još toplije, moguće obaranje rekorda
Otvorena izložba fotografija ,,Javor planinom 5'' u Han Pijesku Otvorena izložba fotografija ,,Javor planinom 5'' u Han Pijesku
Najčitanije
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    23h 34m
    0
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    6h 55m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    7h 18m
    0
  • Svjedočanstvo majke Milke Božić o stradanju kćerke Zorice
    23h 55m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    10h 47m
    0