Od danas srednjoškolci i studenti u klupama u Srpskoj

19.04.2021. 08:33
0
IZVOR: SRNA

Učenici srednjih škola u Republici Srpskoj od danas će ponovo pohađati nastavu u školama.

Ovu odluku donio je Republički štab za vanredne situacije na sjednici 16. aprila.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić izjavio je ranije da, kada je riječ o školstvu, jedinice lokalne samouprave imaju pravo da donose pojedinačne odluke, kao što je slučaj sa Gradom Trebinje, gdje je u toku odluka da se nastava odvija na daljinu.

I nastava na fakultetima u Republici Srpskoj od danas će se održavati na redovan način.

Ovakvu instrukciju donijelo je Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Srpske na osnovu zaključka Republičkog štaba za vanredne situacije.

U instrukciji se navodi da su visokoškolske ustanove dužne da prilikom održavanja nastave i organizovanja ispitnih rokova i drugih aktivnosti u vezi sa polaganjem ispita primijene sve zdravstvene preporuke Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.

- Visokoškolske ustanove su dužne da obezbijede uslove za odvijanje nastave putem elektronskih sredstava komunikacije kako bi se, u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije, nastava odvijala nesmetano - navedeno je u instrukciji Ministarstva.

Komentari 0
Povezane vijesti
Za deset godina skoro 45 odsto više automobila u Srpskoj Za deset godina skoro 45 odsto više automobila u Srpskoj
Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta
Pogledajte šta bi moglo da dovede do nestašice hrane i novih poskupljenja Pogledajte šta bi moglo da dovede do nestašice hrane i novih poskupljenja
Najčitanije
  • Rogatičanin lišen slobode zbog sumnje da je počinio nasilje nad životinjama
    4h 30m
    0
  • “Ostajte ovdje! Sunce tuđeg neba neće vas grijat ko što ovo grije”
    7h 22m
    1
  • Istorija i razvoj informativnih glasila i službi u Palama
    2h 35m
    0
  • Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta
    5h 54m
    0
  • Nakon zabrane: Dječak porijeklom iz BiH prvi doplivao do krsta na Novom Zelandu
    19h 3m
    0