Kolovozi mjestimično suvi, oprez zbog mogućih odrona

26.05.2021. 08:24
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju zatražio je 31 pacijent.

Grad uredno snabdijeven vodom.

Elektrodistribucija:

Pale,

Zbog radova na NN mreži u naselju Koran doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8:00 do 14:00 časova u ulici Nikole Pašića.

Foča,

Zbog radova na 10 kV dalekovodu Slatina doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 9:00 do 15:00 časova potrošačima u naseljima Brusna, Potpeć, Godijeno, Slatina, Kozarevići, Geuš i Prijakovići.

Zbog radova na 10 kV dalekovodu Tjentište doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 7:00 do 19:00 časova potrošačima u naseljima Pejakovići, Tečići i Hum Bastasi.

porodilištu Univerzitetske bolnice u Foči u protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 16 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 8 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su jednu intervenciju. 

Višegrad,

Nastavljeno gašenje gradske deponije smeća u Nezucima u vremenu od 11.00 do 13.30 časova i od 18.15 do 19.10 časova.

U Republici Srpskoj i FBiH saobraćaj se na većini puteva odvija po mjestimično suvim kolovozima, a zastoji ili kraće obustave mogu se očekivati na dionicama na kojima se izvode radovi.

Vozačima se skreće pažnja na moguće odrone i savjetuje se maksimalno oprezna vožnja, prilagođena stanju i uslovima na putu.

Zbog radova na dionici magistralnog puta Ljubogošta-Pale u tunelu "Kalovita brda", izmijenjen je režim saobraćaja.

Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja.

BiH je otvorila granice prema: Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori, a odluka se odnosi samo na građane te tri države. Ulazak u BiH za strane državljane omogućen je uz negativan pi-si-ar test na virus korona koji ne smije biti stariji od 48 časova. 

U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti promjenljivo oblačno, uz sunčane periode i svježije nego prethodni dan.

Vjetar će biti slab do umjeren, sjeveroistočni i istočni, na jugu umjeren jugozapadni, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Najviša temperatura vazduha biće od 18 do 24, na jugu do 27 stepeni Celzijusovih, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra kiša i natprosječno toplo Sutra kiša i natprosječno toplo
Naš grad bogatiji za pet stanovnika Naš grad bogatiji za pet stanovnika
Putevi prohodni, ali saobraćaj otežan zbog vode na kolovozima Putevi prohodni, ali saobraćaj otežan zbog vode na kolovozima
Najčitanije
  • Leo, najmlađi logoraš iz Silosa
    1h 47m
    1
  • Godišnjica pada Jatovog aviona iznad Čehoslovačke
    23h 18m
    0
  • Zbog nesuglasica u saobraćaju fizički napadnut Sokočanin
    10h 19m
    1
  • Lukijan Mušicki - književnik i monah
    36m
    0
  • Banka Poštanska štedionica a.d. Banja Luka otvorila filijalu u Istočnoj Ilidži (FOTO)
    6h 56m
    3