Kontrole pripremljenosti vozila za zimu u Višegradu i Foči

27.11.2019. 09:33
0
IZVOR: Srna

Vozači će danas moći da provjere pripremljenost vozila za zimu u auto-moto društvima "Višegrad" i "Foča", saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Kontrole će trajati od 9.00 do 11.00 časova u Višegradu i od 13.00 do 15.00 časova u Foči.

Kampanja pod nazivom "Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima" će do petka, 29. novembra, biti realizovana još u Bileći, Gacku i Nevesinju.

U auto-moto društvima "Hercegovina" u Trebinju, "Optima" u Modriči i "Derventa" moguće je besplatno kontrolisati vozila pred zimu svakim radnim danom do 29. novembra.

Cilj republičke preventivne kampanje besplatne kontrole tehničke ispravnosti motornih vozila, koju su pokrenuli Auto-moto savez Srpske i auto-moto društva, jeste povećanje ukupnog stepena bezbjednosti u saobraćaju i smanjenje broja saobraćajnih nezgoda zbog nepravilne pripreme vozila i načina vožnje u zimskim uslovima.

Kampanju podržavaju Ministarstvo saobraćaja i veza, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Agencija za bezbjednost saobraćaja Srpske i kompanija "Optima grupa".

Komentari 0
Povezane vijesti
Dodjela "Velike nagrade Ivo Andrić" 23. oktobra u Višegradu Dodjela "Velike nagrade Ivo Andrić" 23. oktobra u Višegradu
Priča našeg nobelovca praćena glasom i muzikom profesora Radović i Maksimović Priča našeg nobelovca praćena glasom i muzikom profesora Radović i Maksimović
Potvrđena optužnica protiv "Puteva RS" zbog slučaja pogibije vozača kamiona Potvrđena optužnica protiv "Puteva RS" zbog slučaja pogibije vozača kamiona
Najčitanije
  • Prvi put s Turcima na jutrenje
    2h 36m
    0
  • Mogu li ženska djeca naslijediti krsnu slavu?
    21h 3m
    19
  • „Počeh da čeznem za Beogradom“
    20h 58m
    0
  • Recept: Pileći paprikaš
    3h 35m
    0
  • Godišnjica osveštanja Crkve Rođenja Presvete Bogorodice u Mostaru
    3h 21m
    1