Košarkašice BiH počele pripreme za EP nakon 22 godine

09.05.2021. 17:39
0
IZVOR: Anadolija

Današnjim okupljanjem igračica i članova stručnog štaba na Ilidži, započele su pripreme ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine za nastup na predstojećem Evropskom prvenstvu u Španiji i Francuskoj, koje se održava od 17. do 27. juna.

Amer Čolan, generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH na današnjoj konferenciji za novinare rekao je da im sutra slijede ljekarski pregledi i antigensko testiranje nakon čega "zmajice" odlaze na Vlašić, gdje će trenirati narednih 12 dana.

- Poslije Vlašića odlazimo u Fojnicu gdje ćemo se zadržati oko pet dana prije utakmice, prve zvanične prijateljske pripremne koja će biti u Poreču protiv reprezentacije Hrvatske. Poslije toga slijedi povratak u Mostar gdje nastavljamo petodnevne pripreme pred odlazak u Podgoricu i utakmicu sa reprezentacijom Crne gore. Nakon toga vraćamo se Tuzlu, tu završavamo naše pripreme gdje 14. juna odlazimo za Beograd i odatle u Francusku - kazao je Čolan.

Istakao je da je zatvorena finansijska konstrukcija za pripreme, da su Fojnica, Mostar i Tuzla pokrili troškove za vrijeme boravka u ovim gradovima, a da se nada da će troškove odlaska u Francusku pokriti u narednih desetak dana.

- Ključno je da se igračice dobro fizički spreme, da budu sve zdrave, da ne bude nikakvih povreda da bi plan tekao kako se zamislilo i da bi na Evropskom prvenstvu bile u punoj formi - izjavila je tim-menadžer ženske reprezentacije Razija Mujanović.

Naglasila je da u ekipi postoji dobra atmosfera i da svi žele uspjeh i rezultat.

Selektor Goran Lojo rekao je da će sutra biti kompletirana ekipa, odnosno da će stići sve igračice osim Jonquel Jones koja će se zbog klupskih obaveza državnom timu BiH pridružiti 6. juna. Rekao je da su zakazane četiri prijateljske utakmice sa reprezentacijama Hrvatske i Crne Gore, a da će pokušati organizovati i još jednu utakmicu pred odlazak u Francusku.

- Izuzetna je čast i zadovoljstvo biti kapiten reprezentacije BiH. Napravili smo veliki uspjeh plasmanom na EP nakon 22 godine. Svakako da nam to daje i zadatak da kada dođemo na EP u Francusku da se pokažemo u što boljem svjetlu i da predstavimo BiH i sve naše navijače onako kako to i zaslužuju", izjavila je kapiten Milica Deura i dodala:

- Očekuje nas izuzetno veliko takmičenje -.

Istakla je da očekuje održavanje pozitivne atmosfere i da na EP-u zasjaju u punom sjaju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra pretežno sunčano i vrlo toplo Sutra pretežno sunčano i vrlo toplo
Svakih 20 minuta BiH izgubi jednog stanovnika Svakih 20 minuta BiH izgubi jednog stanovnika
Zatvorenici u BiH se sve češće žale Zatvorenici u BiH se sve češće žale
Najčitanije
  • To nisu bili ljudi, već zvijeri: Stradanje braće Petra i Pavla
    3h 38m
    13
  • Na današnji dan umro Branko Radičević - poeta neprolazne mladosti
    11h 11m
    0
  • Gori deponija u Krupačkim stijenama
    13h 51m
    9
  • Ljudski nemar izazvao požar na deponiji otpada u Krupačkim stijenama
    13h 29m
    5
  • Bjelica: Požar stavljen pod kontrolu
    12h 33m
    4