Kulić razgovarao sa kineskom delegacijom o saradnji

24.09.2024. 11:24
0
IZVOR: srna.rs

Rektor Univerziteta u Istočnom Sarajevu Milan Kulić razgovarao je sa kineskom delegacijom Sjeverozapadnog pedagoškog univerziteta iz provincije Gansu o mogućnostima uspostavljanja saradnje u oblasti razmjene studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja, kao i zajedničkog učešća u naučnoistraživačkim projektima.

Na sastanku, održanom juče u Rektoratu, Kulić je informisao kinesku delegaciju o uspješnoj saradnji koju Univerzitet u Istočnom Sarajevu ima sa univerzitetima iz Kine, ističući značaj Filozofskog fakulteta i Katedre za sinologiju za promociju kineskog jezika i kulture na ovim prostorima.

Kulić je istakao i dugogodišnje iskreno prijateljstvo naroda Republike Srpske i Kine, kao i značaj saradnje dvije zemlje u različitim oblastima, objavljeno je na sajtu Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Posjetu kineske delegacije u Rektoratu Univerziteta u Istočnom Sarajevu inicirao je ambasador BiH u Kini Siniša Berjan, koji je i prisustvovao sastanku.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočno Sarajevo bogatije za četiri stanovnika Istočno Sarajevo bogatije za četiri stanovnika
Hram Svete Trojice u Gacku: Pod će biti pravo remek-djelo Hram Svete Trojice u Gacku: Pod će biti pravo remek-djelo
U Srpskoj rođeno 19 beba U Srpskoj rođeno 19 beba
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    8h 11m
    1
  • Ovo su stari srpski običaji na veče Velikog petka
    22h 27m
    0
  • Pale: Najmlađi na kreativnoj radionici šarali jaja
    20h 7m
    0
  • Mitropolit Hrizostom: Hristos je vaskrsenjem pokidao okove smrti
    21h 9m
    0
  • Paljanskim kik-bokserima Đuriću i Mimiću cilj da postanu prvaci svijeta
    4h 48m
    0