Lana Lubura osvojila Evropski kup za juniore u Skoplju

11.08.2024. 12:49
0
IZVOR: sportdc.net

Džudistkinja beogradskog Partizana i reprezentativka Srbije Lana Lubura, osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kupu za juniore u Skoplju.

Nekadašnja takmičarka Famosa iz Vojkovića je u kategoriji do 78 kilograma, još jednom pokazala raskošan džudo talenat, te se okitila zlatnom medaljom.

U finalnom meču Lana Lubura je savladala Melinu Kalenopolu iz Grčke, sa dva vazarija.

Prije Grkinje, devetnaestogodišnja džudistkinja bila je bolja od Eme Kolmanko iz Slovenije, te nekadašnje reprezentativne koleginice iz Bosne i Hercegovine, Sofije Pajić.