Lana Pudar izborila finale Svjetskog prvenstva

26.07.2023. 15:19
0
IZVOR: glassrpske.com

Plivačica BiH Lana Pudar se plasirala u finale trke na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u japanskoj Fukuoki.

Mostarka je u polufinalu ostvarila vrijeme 2:06.60, čime je osvojila prvo mjesto u drugoj grupi . Ujedno to je bilo najbolje vrijeme u polufinalnoim trkama

Lana je u kvalifikacijama zauzela peto mjesto ali je u polufinalu otplivala bez greške. Za medalju će se boriti sutra u 13.03 časova a ona je druga najmađa učesnica takmičenja.

Pudar je u Fukuoki ranije u polufinalu završila takmičenje u trci na 100 metara delfin.