Litije i molitvena okupljanja i danas širom Crne Gore

23.02.2020. 09:06
0
IZVOR: RTRS

Litije i molitvena okupljanja i danas će biti održani širom Crne Gore, zbog usvajanja spornog Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

U Podgoricu su stigli hodočasnici iz Beograda, koji će prisustvovati molitvenom hodu i litiji, koju će predvoditi jeromonah iz Visokih Dečana Sava Janjić.

Litiji u Podgorici trebalo je da prisustvuju članovi benda "Beogradski sindikat", ali su oni , bez obrazloženja, vraćeni sa graničnog prelaza.

I u Herceg Novom danas će biti održano više litija koje će se sa centralnom litijom iz crkve Svetog Spasa sjediniti pred Manastirom Savina. Centralnu litiju predvodiće otac Darko Đogo, profesor Bogoslovskog fakulteta u Foči.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra Ognjena Marija Sutra Ognjena Marija
Moleban za postradale od Boja na Kosovu do današnjeg dana Moleban za postradale od Boja na Kosovu do današnjeg dana
Danas se slavi Sveti Vukašin, novomučenik jasenovački i klepački Danas se slavi Sveti Vukašin, novomučenik jasenovački i klepački
Najčitanije
  • Ratna staza Zekovića s Romanije
    2h 10m
    2
  • Predložen pritvor za muškarca koji je prijetio majci u Istočnom Novom Sarajevu
    23h 31m
    3
  • Teška saobraćajna nesreća na Vracima, poginula djevojka
    2h 24m
    0
  • Sveti Petar Dabrobosanski – zaštitnik grada Istočno Sarajevo
    45m
    1
  • „CITY MOBIL“ : Oglas za posao
    23h 46m
    0