Ministar zdravlja Srbije Zlatibor Lončar izjavio je da je izuzetno teško zdravstveno stanje poslanika u Skupštini Srbije Jasmine Obradović, koja je povrijeđena danas tokom nereda u skupštinskoj sali.
- Njen pritisak je veći od 200. Borimo se, činimo sve da je stabilizujemo - rekao je Lončar, naglasivši da Obradovićeva ne može da prođe bez posljedica.
On je poručio da ovakav napad nije mogao da učini neko ko voli Srbiju.
- Imamo ženu koja se bori za život. Povređena je na radnom mestu. Njena deca su u šoku. Jasmina Karanac, koju su pogodili flašom, previja se od bolova. Naizvesno je kako će biti (trudnica) Sonja Ilić i da li će izgubiti bebu - rekao je Lončar, prenosi Srna.
On je naveo da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić posjetio Obradovićevu, koja je njegova dugogodišnja saradnica i da je veoma teško podnio kada je vidio u kakvom je stanju.
Tokom nereda u Skupštini Srbije povrijeđena je poslanik Jasmina Obradović. Teže povrede zadobila je poslanik Jasmina Kanarac, a među povrijeđenima je poslanik Sonja Ilić iz Gračanice koja je u osmom mjesecu trudnoće.