Maestralni Kecmanović poslao kući Rišara Gaskea

18.04.2022. 18:22
0
IZVOR: sputniknews.com

Miomir Kecmanović, srpski teniser, plasirao se u osminu finala Srbija opena poslije ubjedljive pobjede nad Rišarom Gaskeom, francuskim igračem, rezultatom 2:0 (6:0, 6:3).

U narednom kolu Kecmanović će igrati sa boljim iz duela Dominik Tim – Džon Milman.

Iako je djelovalo da je Kecmanović na startu Srbija opena dobio veoma teškog protivnika, Gaske je daleko od svoje najbolje forme.

Srpski teniser odlično je, brejkom otvorio meč, a uprkos prilici da se Francuz vrati u narednom gemu spriječio je izjednačen rezultat, sačuvao servis i povećao prednost.

Ispostavilo se da je to bila prekretnica prvog seta, jer je intezitet igre Gaske pao i Kecmanović je izuzetno lako pisao poene i šetao francuskog tenisera po beogradskoj šljaci.

Miomir nije dozvolio nijedan gem protivniku u prvom setu i na kratku pauzu otišao je mirne glave setom u „džepu“.

Snažne udarce nastavio je Kecmanović da šalje i početkom drugog seta, i u trećem gemu ponovo je došao do brejka.

Međutim, kako je set odmicao srpski teniser počeo je da griješi, a Gaske je pokušavao to da iskoristi i došao do dvije brejk lopte.

Kecmanović je potom vezao sjajne servise i spriječio nepotrebne komplikacije.

Nije uspio srpski teniser da iskoristi tri vezane meč lopte, ali otpor Francuza slomio se u istom gemu jer je poslije prednosti Kecmanović uspio da završi meč.