Marin le Pen: Ako pobijedim, Francuska izlazi iz NATO-a

13.04.2022. 16:02
0
IZVOR: rs.sputniknews.com

Kandidat za predsjednika Francuske Marin le Pen najavila je da će povući Francusku iz vojne komande NATO-a, ako bude izabrana.

Le Penova je već pozvala Francusku da napusti integrisanu komandu NATO-a, rekavši da ta struktura „održava anahronu i agresivnu logiku hladnoratovskih blokova“, prenosi međunarodni Sputnjik.

Le Penova će se suočiti sa Emanuelom Makronom u drugom krugu predsjedničkih izbora, koji će se održati 24. aprila.

Makron je u prvom krugu predsjedničkih izbora osvojio 27,84 odsto glasova, dok je Marin Le Pen, kandidat desničarskog Nacionalnog okupljanja, osvojila 23,15 procenata glasova, objavljeno je na sajtu francuskog Ministarstva unutrašnjih poslova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Djecu im nećemo oprostiti: 27 godina od krvavog NATO zločina u Murini (VIDEO) Djecu im nećemo oprostiti: 27 godina od krvavog NATO zločina u Murini (VIDEO)
Sjećanje na žrtve jednog od najvećih zločina NATO agresije: Murino (VIDEO) Sjećanje na žrtve jednog od najvećih zločina NATO agresije: Murino (VIDEO)
Francuska: Na plažu "isplivalo" 39 bombi iz Drugog svjetskog rata Francuska: Na plažu "isplivalo" 39 bombi iz Drugog svjetskog rata
Najčitanije
  • Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
    7h 43m
    4
  • Željko Pržulj – Vladika (odlomak)
    6h 35m
    0
  • Motociklista sa Pala teško povrijeđen u saobraćajnoj nezgodi
    16h 22m
    0
  • Emanuel Žofre ima najbolje šanse da bude naredni visoki predstavnik u BiH
    13h 43m
    0
  • Održan Sajam Crvenog krsta u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    12h 54m
    0