Milenko Sebić osvojio bronzu u streljaštvu

02.08.2021. 11:49
0
IZVOR: Glas Srpske

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Milenko Sebić danas je na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojio bronzanu medalju u disciplini MK puška trostav.

Sebić je prvo u kvalifikacijama zauzeo četvrto mjesto i izborio finale, a zatim u najvažnijem dijelu bio sjajan i sa ukupno 448,2 kruga osvojio treće mjesto, prenose “Večernje novosti”.

Zlato je pripalo Kinezu Čangongu Žangu, koji je postavio novi svjetski rekord (466,0 krugova), a srebro Rusu Sergeju Kamenskiju (464,2).

Drugi srpski reprezentativac Milutin Stefanović završio je na 23. mjestu.