Milica Bajagić učenik generacije Osnovne škole "Sokolac"

28.05.2021. 14:44
0
IZVOR: Srna

Milica Bajagić je učenik generacije u Osnovnoj školi "Sokolac" u školskoj 2020/2021 godini, u kojoj od 98 malih maturanata ima 12 vukovaca, među kojima je njih šest konkurisalo za ovu titulu, rečeno je Srni u ovoj obrazovnoj ustanovi.

Pedagog-psiholog u ovoj školi Momirka Borovčanin navela je da su za Komisiju, sem opšteg uspjeha u školi koji nosi značajan broj bodova, presudnu ulogu imali rezulati koje je Milica ostvarila u nastavnim, vannastavnim i vanškolskim aktivnostima, kojih je bilo mnogo.

Borovčaninova je rekla da je Milica učestovala na školskim takmičenjima na opštinskom i regionalnom nivou i postizala značajne rezultate, te na konkursima sa literarnim i likovnim radovima.

- Izuzetno je posvećena svom cilju i ima jaku želju i volju da uspije u svemu i jako je svoja - ocijenila je Borovčaninova.

Bajagićeva je rekla da se nakon saznanja da je ona izabrana za najbolju u generaciji osjećala ispunjeno jer se tokom minulih devet godina i trudila da tako bude.

- Srećna sam jer smatram to krunom truda i rada tokom devet godina u kojima sam učestovala u nizu nastavnih i vannastavnih aktivnosti - rekla je Milica.

Ona je najavila da će upisati Gimnaziju računarsko-informatičkog smjera na Sokocu, jer su je, iako je svestran đak, uvijek više privlačili matematika, fizika i informatika.

- To je nešto što sam ja i što me ispunjava, iako mi svaki predmet ide podjednako dobro. Trudila sam se da postignem ovakav uspjeh u školi i van nje - izjavila je Bajagićeva.

Bajagićeva je istakla da je nagrada do sada bilo mnogo i da joj najdraža osvojeno treće mjesto na Svetosavskom takmičenju prošle godine, u organizaciji Filozofskog fakulteta na Palama.

Bajagićeva je rekla da je tri godine trenirala atletiku u Atletskom klubu "Glasinac", u Kulturno-umjetničkom društvu "Romanijska luča" već osam godina se bavi folklorom, te se da bavi volonterskim radom pomažući aktivnosti više nevladinih i sportskih organizacija.

Upored sa nastavom u osnovnoj, Milica je privela kraju i Nižu muzičku školu u Istočnom Sarajevu, gdje svira gitaru, a posebno se ponosi što je već dugo član sokolačkog Planinarskog društva "Glasinac", zajedno sa članovima cijele porodice Bajagić.

U Osnovnoj školi "Sokolac" školsku 2020/2021. godinu kraju privode ukupno 852 đaka, od kojih je 98 završilo deveti razred.

U ovoj ustanovi navode da zbog pandemije virusa korona nisu realizovali proslavu male mature u organizaciji škole jer roditelji i učenici nisu prihvatili podjelu na grupe od po 50 učenika u zatvorenom prostoru, a nisu organizovali ni izlete i školu u prirodi za učenike petih razreda.

Komentari 0
Povezane vijesti
Savo Vlačić najbolji kosac na „Danu kosidbe“ Savo Vlačić najbolji kosac na „Danu kosidbe“
U Sokocu promovisana knjiga "Gorostasi gore Romanije" autora Milivoja Jankovića U Sokocu promovisana knjiga "Gorostasi gore Romanije" autora Milivoja Jankovića
Premijera filma „Children in Gehenna“ 30. juna u Sokocu Premijera filma „Children in Gehenna“ 30. juna u Sokocu
Najčitanije
  • Od smrti legendarnog srpskog junaka Hajduk Veljka prošlo je 213 godina: Glavu dao, ali Krajinu nije
    4h 57m
    6
  • Pale: Večeras humanitarna svirka za Marka Pavlovića
    3h 4m
    6
  • „Sport Vision” u Istočnom Sarajevu zapošljava
    2h 8m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Hram srpskih prosvetitelja i učitelja (Olovo)
    4h 55m
    11
  • Program manifestacije „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2026“
    23h 0m
    1